Fokolarini w ojczyźnie św. Franciszka Ksawerego

Pod hasłem „Słowa, które budują” w Javier, rodzinnej miejscowości św. Franciszka Ksawerego, trwa Mariápolis 2012. To spotkanie ruchu fokolarinów należy do najważniejszych wydarzeń wakacyjnych w Hiszpanii. Bierze w nim udział ponad 800 osób z całego kraju.

W programie przewidziano szereg konferencji, spotkań i dyskusji panelowych związanych z głównym tematem Mariapolis 2012. „Chodzi o to, aby uczestnicy spotkania stali się budowniczymi solidarności i braterstwa, ponieważ Mariápolis jest stylem życia” – podkreślają organizatorzy.

Uczestników spotkania powitał miejscowy ordynariusz abp Francisco Pérez oraz burmistrz Javier María José Guindano. Ekonomia, ekologia, szukanie pracy i sport to niektóre z poruszanych tematów. Dzieci i młodzież mają swój własny program. Ponadto przewidziane są wycieczki historyczno-kulturalne i krajoznawcze. 5 sierpnia młodzież przedstawi musical „Live, Love, Light”. Jego bohaterką jest młoda Chiara Luce Badano – beatyfikowana 20 września 2010 r. przez Benedyka XVI.

Mariapolis 2012 potrwa do 6 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama