Papieski telegram po śmierci afrykańskiego polityka

Wieloletnią służbę publiczną i oddanie demokratycznym zasadom przypomniał Papież w telegramie kondolencyjnym po przedwczesnej śmierci prezydenta Ghany Johna Evansa Atty Millsa.

Przesłanie skierował na ręce jego następcy, Johna Dramaniego Mahamy. Dotychczasowy wiceprezydent objął to stanowisko, był pełnić je aż do wyborów. Benedykt XVI zapewnia go, że poleca duszę zmarłego Bożej Opatrzności. „Modlę się o błogosławieństwo pokoju i pomyślności dla Ghany w chwili, gdy rozpoczyna Pan służbę prezydenta w tych smutnych okolicznościach” – dodaje Ojciec Święty.

68-letni John Evans Atta Mills zmarł w szpitalu w stolicy kraju Akrze 24 lipca. Chorował na raka. Urząd prezydenta pełnił od trzech lat. Wcześniej był m.in. wiceprezydentem i trzykrotnie kandydował do prezydentury. Jako wybitny prawnik studiował, a później wykładał na uczelniach europejskich i amerykańskich. Nowy prezydent Ghany John Dramani Mahama obiecał zachować „dotychczasową stabilną sytuację polityczną w kraju”, zapewniając „pokój, jedność i stabilność, które tworzą wizerunek Ghany”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama