Warunkiem zjednoczenia Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X z Rzymem jest uznanie przez jego członków nauki II Soboru Watykańskiego – stwierdził w opublikowanym dziś wywiadzie w dzienniku "Sueddeutsche Zeitung" nowy prefekt Kongregacji Nauki Wiary, a zarazem przewodniczący Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, abp Gerhard Ludwig Mueller.
Abp Mueller podkreślił, iż soborowa nauka o wolności religijnej, relacji z judaizmem oraz prawach człowieka posiada implikacje dogmatyczne i niemożliwe jest jej odrzucenie bez szkody dla wiary katolickiej. Zaznaczył, że w obecnej sytuacji postawa Rzymu jest jasna i oczekuje on na oficjalne stanowisko Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. Jednocześnie odrzucił jako bezpodstawne głosy jakoby Benedykt XVI pragnął włączyć lefebrystów w struktury Kościoła, ale przeciwna jest temu Kongregacja Nauki Wiary.
Zdaniem abp Muellera wydziały teologii i teologowie nazbyt często angażują się w dyskusje na tematy drugorzędne, natomiast ich głównym zadaniem jest wielki spór z ateistycznym i zlaicyzowanym stylem życia.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.