Rajd Dla Życia w Warszawie

Jadący równocześnie ze Szczecina oraz Krzeszowa uczestnicy III-go Rajdu dla Życia spotkali się dzisiaj (10 lipca) w Warszawie.

23-ech rowerzystów - członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - przemierza Polskę, przejechaną trasą wyznaczając na mapie krzyż św. Andrzeja, by w ten sposób promować ideę obrony życia. Rajd odbywa się pod hasłem „Krzyżem przez Polskę Maryjną”.

Uczestnicy rowerowej wyprawy mają w sumie do pokonania aż 1904 km. Przejadą przez 19 województw i 21 diecezji. Idea wyprawy jest dość prosta - mówi ks. Janusz Wilk, asystent kościelny katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej, jeden z organizatorów rajdu - powiedzieć „stop aborcji”.

W Warszawie uczestnicy Rajdu zorganizowali przy kościele św. Anny pokaz akrobacji rowerowych. Przy okazji rozdawali ulotki i gazetki o tematyce pro-life. Mimo skwaru wielu warszawiaków i turystów zatrzymywało się przy młodych ludziach, by obejrzeć pokaz, a jednocześnie wziąć którąś z ulotek.

Ze stolicy młodzież ruszy w dalszą drogę, przez Radom, Kielce, Skalbmierz do Krakowa lub Węgrów, Łomżę i Ełk do Suwałk. Towarzyszy im grupa techniczna, w której są również pielęgniarki. Jak dotąd nie miały zbyt wiele pracy. Żaden z uczestników nie nabawiał się żadnej poważniejszej kontuzji.

Zakończenie III Rajdu dla Życia zaplanowano na 14 lipca.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama