Książka o misjach może im pomóc

Misyjne wspomnienia ks. dr. Tomasza Atłasa po odwiedzeniu 67 krajów świata ukazały się w formie książki. Dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce opisuje m.in. jak na misjach rozwija się kult Bożego Miłosierdzia i jak misje zbliżają ludzi. Jest też wiele przykładów na to, że nie ma ewangelizacji bez ofiary. Dochód ze sprzedaży publikacji pomoże misjom.

Książka „Zakochani w ludziach. Zapiski z misją…” zawiera wspomnienia i refleksje związane z misyjną pracą ks. Tomasza Atłasa w Republice Konga, a przede wszystkim wspomnienia wydarzeń i misjonarzy, których dane mu było odwiedzić i spotykać w ramach obowiązków w Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i Papieskich Dziełach Misyjnych.

„Chciałem pokazać piękno misyjnej pracy, wzruszające i szlachetne postawy ludzi, z którymi pracują misjonarze z Polski, zachwycić pięknem Kościoła na innych kontynentach i zaprosić do refleksji i osobistego zaangażowania w dzieło misji” – powiedział KAI autor książki.

Jedno ze wspomnień, które na długo pozostanie w pamięci ks. Tomasza Atłasa, dotyczy spotkania z polskimi żołnierzami w Czadzie, którzy m.in. chronili uchodźców z Sudanu.

Ks. Atłas wspomina, że Polscy żołnierze z misji pokojowej sił zbrojnych Unii Europejskiej (EUFOR), stacjonujący w Abeché, wiele razy pomogli polskim misjonarzom, dorzucając do swoich transportów z Polski dziesiątki kilogramów lekarstw, żywności, zabawek, naczyń liturgicznych.

„Gdy wychodzimy ze śmigłowca, wita nas dowódca, grupa żołnierzy i poczet sztandarowy. Nie da się ukryć, że jesteśmy zaskoczeni. Ostatecznie rzadko zdarza się nam tak oficjalne powitanie. Za chwilę jesteśmy już w hangarze zamienionym na kaplicę. Najpierw spowiedź, a potem Eucharystia. Hangar wypełnia potężny śpiew kolęd, a w czasie, kiedy biskup tarnowski Wiktor Skworc wzywa do modlitwy za najbliższych, na wielu żołnierskich twarzach maluje się wzruszenie, a nawet pojawiają się łzy. To nie oznaka słabości. To znak wrażliwości i dobroci” – pisze autor książki.

Cały dochód ze sprzedaży publikacji będzie przekazany przez Sekretariat Generalny Papieskiego Dzieła Piotra Apostoła na wsparcie seminariów duchownych na terenach misyjnych. PDPA wspiera prawie 1100 seminariów (wyższych i niższych) na terenach misyjnych.

Książka „Zakochani w ludziach. Zapiski z misją…” ukazała się nakładem Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej Biblos.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama