Wczorajszej uroczystości poświęcił swój cotygodniowy felieton watykański rzecznik prasowy. Ks. Federico Lombardi SJ zwraca uwagę na ich ekumeniczną wymowę.
„Z Opactwa Westminsterskiego w Londynie, które stanowi serce Wspólnoty Anglikańskiej i również jest poświęcone św. Piotrowi, przybył w tym roku do Watykanu jeden z najsłynniejszych chórów na świecie, by śpiewać wraz z Chórem Kaplicy Sykstyńskiej i pokazać, że wierność wielkiej tradycji liturgicznej umacnia stale nasze pragnienie jedności. Wysłannicy prawosławnego Patriarchy Ekumenicznego przybyli z Konstantynopola, stolicy św. Andrzeja, brata Piotra. Czynią oni zadość pradawnej tradycji wymiany życzeń i modlitw w święta tych dwóch apostołów, zwierzchników Kościołów Zachodu i Wschodu, a tym samym odnawiają w nas tęsknotę i zawsze żywą nadzieję na coraz pełniejszą jedność” – powiedział rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej.
Ks. Lombardi zwrócił też uwagę na symboliczną wymowę ceremonii wręczenia paliuszy. Metropolici, którzy z otrzymanym od Papieża znakiem jedności powrócą do swych Kościołów, pokazują, że Rzym nie tylko jednoczy, ale jest również impulsem do ewangelizacji na wzór Piotra, aż do męczeństwa.
Trzeba mniej katedr nauczycielskich, a więcej stołów bez hierarchii.
Papież Franciszek mówił wcześniej, że oboje kandydaci są przeciwko życiu.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.