Władze miejskie cenzurują biskupa

Jednoznaczne wsparcie ze strony hiszpańskich duchownych otrzymał biskup hiszpańskiej diecezji Alcalá de Henares – Juan Antonio Reig Plá, któremu rada miejska zabroniła publicznych wystąpień podczas oficjalnych spotkań, gdyż w niedawnej homilii przypomniał, że akty homoseksualne są grzechem.

Rada miasta Alcalá de Henares, z inicjatywy socjalistycznej partii Unii Postępu i Demokracji, przegłosowała uchwałę w tej sprawie. Lewicowi radni domagają się w niej, aby przenieść ordynariusza do innej diecezji.

W specjalnym oświadczeniu księża hiszpańscy wyrazili solidarność z szykanowanym hierarchą i zaapelowali o modlitwę w intencji przestrzegania swobód religijnych, piętnowanego biskupa oraz „tych, którzy prześladują Kościół katolicki”.

Bp Reig w homilii w Wielki Piątek 6 kwietnia jednoznacznie potępił czyny homoseksualne. Porównał także to, co przeżywają osoby o takich skłonnościach, gdy odwiedzają nocne kluby gejowskie, do „piekła”. Biskup wyjaśniał potem, że następstwem zachowań homoseksualnych dla wielu ludzi jest „piekło w ich życiu, w potocznym znaczeniu tego słowa”. Podkreślił także, że tendencje homoseksualne można leczyć.

Biskupa poparł hiszpański episkopat oraz Międzynarodowa Federacja Katolickich Stowarzyszeń Lekarskich. Lekarze katoliccy przypomnieli, że choć czują „głęboki szacunek” dla ludzi o skłonnościach homoseksualnych, opowiadają się za nauką Kościoła, piętnującą tego rodzaju praktyki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama