O pomocy dla greckiej młodzieży dyskutowali uczestnicy spotkania Caritas Basenu Morza Śródziemnego. W Cagliari na Sardynii spotkały się delegacje 27 krajów europejskich i bardziej egzotycznych, takich jak Maroko, Libia, Turcja czy Liban.
Przedstawicieli krajowych Caritas bardzo poruszyły dramatyczne świadectwa braku nadziei wśród młodych Greków. Wielu z nich jest sfrustrowanych i zdesperowanych. By temu zaradzić, europejskie Caritas zamierzają wysłać do Hellady instruktorów od zakładania mikrofirm oraz udzielania mikrokredytów pobudzających lokalną przedsiębiorczość.
Drugim tematem podjętym na Sardynii był problem europejskiego bezrobocia. Mowa była o 4 mln wolnych miejsc pracy, które nie interesują Europejczyków, a mogłyby być obsadzone przez imigrantów. Dyskutowano nad barierami, jakimi otoczony jest zamknięty przed nimi rynek pracy we Wspólnocie Europejskiej. Zdaniem Caritas należy zliberalizować wydawanie pozwoleń na pracę dla imigrantów z Azji i Afryki, co powinno pozytywnie wpłynąć na sytuację społeczno-gospodarczą w UE.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.