Rozgłos ważniejszy od wierności nauce?

Żona Billa Gatesa wspiera rozdawanie antykoncepcji w krajach III świata. Urszulanka chwali ją za „zaangażowanie w sprawy globalne”.

Dyrektorka Ursuline Academy of Dallas urszulanka unii rzymskiej s. Margaret Ann Moser gratulowała swojej byłej uczennicy Melindzie Gates zaangażowania w „kwestie globalne”. – Gates działa wedle swojego sumienia i poglądów. Zadaniem Ursuline Academy jest przygotowywanie młodych kobiet do udziału w debacie publicznej i piastowania kierowniczych stanowisk, jak czyni to Melinda Gates – stwierdziła zakonnica.

Państwo Gatesowi prowadzą największą prywatną fundację na świecie – Fundację Billa i Melindy Gates. Problem w tym, że jej działalność nie zawsze jest zgodna z nauczaniem Kościoła. Przykładowo wspiera finansowo rozdawanie środków antykoncepcyjnych w krajach III świata. – Jestem świadoma, że poglądy Melindy Gates na temat antykoncepcji są inne, niż Kościoła – mówiła s. Margaret. – Jednak szanujemy jej prawo do mówienia o problemach tego świata na podstawie własnych badań i doświadczeń – dodała zakonnica.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama