Flagi kilkunastu państw zdobiły od czwartku do dzisiaj fronton katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Po raz drugi w Polsce, a po raz pierwszy w Lublinie odbyło się walne zgromadzenie Federacji Katolickich Uniwersytetów Europy. Tegoroczna refleksja dotyczyła współczesnej tożsamości uczelni katolickich i wartości, jakie powinny one promować.
„Podczas tego spotkania w Lublinie zasadnicze grupy omawianych spraw dotyczyły zarządzania katolickimi uczelniami i ich relacji z Kościołem, zwłaszcza ekspertyz dla Kościoła, a także sekularyzacji dotykającej katolickie uczelnie” – mówił ks. prof. Michel Scheuer SJ, Prezydent FUCE, b. rektor jednego z belgijskich uniwersytetów. Oficjalne wystąpienia w wymienionych kwestiach wygłosili podczas zamkniętych obrad m.in. rektorzy z Lille, Salamanki i rzymskiego Gregorianum. Wspominając z kolei o źródłach utrzymania katolickich uniwersytetów w Europie prof. Scheuer nadmienił, iż np. w Belgii i Holandii są one finansowane przez państwo tak samo jak uczelnie świeckie.
Prorektor KUL ks. prof. Sławomir Nowosad podkreślił, iż lubelska uczelnia, nawiązując do dziedzictwa bł. Jana Pawła II, stara się „czerpać z tego, co stanowi jej tożsamość i misję”.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.
Franciszek przyjął przedstawicieli Dykasterii ds. Komunikacji.
Myślimy o krajach, które tak bardzo cierpią: udręczona Ukraina, Palestyna, Izrael...
To międzyreligijny kompleksu w Abu Zabi w ZEA, który mieści kościół, meczet i synagogę.
Wówczas nie będzie przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom i nie odpowie na "wołanie ludzkości".