Papież: Jestem na ostatnim odcinku drogi życia

Benedykt XVI powiedział w dniu swych 85. urodzin, że znajduje się na "ostatnim odcinku" drogi swego życia. Papież mówił o tym podczas mszy, którą odprawił w poniedziałek w kaplicy w Watykanie wraz z biskupami niemieckimi.

"Jestem na ostatnim odcinku drogi mojego życia i nie wiem, co mnie czeka. Wiem jednak, że jest światło Boga, że jest Zmartwychwstały, że jego światło jest silniejsze od wszelkiej ciemności, że dobroć Boga jest silniejsza od wszelkiego zła na tym świecie" - powiedział Benedykt XVI, którego słowa przytoczyło Radio Watykańskie.

"To - dodał - pomaga mi podążać dalej z pewnością".

"To pomaga nam iść naprzód, a w tych godzinach dziękuję z całego serca wszystkim tym, którzy cały czas pozwalają mi odczuć +tak+ Boga poprzez swoją wiarę" - podkreślił papież.

Do Watykanu z okazji urodzin papieża przybyła delegacja episkopatu Niemiec z jego przewodniczącym, arcybiskupem Robertem Zollitschem. Przyjechała także reprezentacja władz jego rodzinnej Bawarii na czele z premierem Horstem Seehoferem.

Watykan uruchomił w poniedziałek specjalną stronę internetową auguri.benedettoxvi@vatican.va, na której wierni mogą składać życzenia Benedyktowi XVI.

Depesze z życzeniami wystosowali do papieża prezydent Włoch Giorgio Napolitano i premier Mario Monti.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPIEŻ, WATYKAN

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama