Abp Skworc modlił się za górników - ofiary wypadku

W parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach-Wesołej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił wczoraj (4 kwietnia) Msze św. w intencji górników, którzy przed tygodniem (28 marca) zginęli w wypadku w Przybędzy na Żywiecczyźnie.

W wyniku zderzenia busa z naczepą ciężarówki zginął kierowca busa i siedmiu górników, którzy wracali z pracy w KWK Mysłowice-Wesoła.

„Wspólnotowa modlitwa jest wyrazem górniczej solidarności z tymi braćmi, którzy odeszli nagle do wieczności. Jest także wyrazem wsparcia dla rodzin” - mówił abp Wiktor Skworc.

"Dla współcierpiącej wspólnoty Kościoła prosimy o łaskę wiary, dla śp. górników o dar wiary spełnionej, nadziei i miłości” - dodał metropolita katowicki.

Abp Wiktor Skworc zwrócił uwagę, że takie tragedie skłaniają do szukania winnych nie tylko wśród ludzi, ale też do oskarżania Boga. Równocześnie metropolita katowicki podkreślał, że Chrystus nie zostawia i nie zdradza nigdy człowieka. Kocha go bardzo, utożsamia się w tajemniczy sposób z cierpiącymi.

W wypadku w Przybędzy zginęło 8-miu osób, 10-ciu górników zostało rannych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama