Nad życie, czyli historia Agaty Mróz

Zakończyły się prace nad filmem fabularnym „Nad życie” poświęconym Agacie Mróz. W roli Agaty Mróz wystąpił Olga Bołądź, a w pozostałych rolach Michał Żebrowski, Danuta Stenka, Hanna Konarowska i Andrzej Mastalerz.

Agata Mróz zmarła 4 czerwca 2008 r. Od 2000 r. toczyła walkę z chorobą. Jako jedna z najlepszych siatkarek zdobyła dwa złote medale mistrzostw Europy. W 2007 r. ze względu na zły stan zdrowia postanowiła przerwać karierę. W czerwcu wyszła za mąż za Jacka Olszewskiego.

12 stycznia 2008 r. ogłosiła, że spodziewa się dziecka. 4 kwietnia urodziła córkę Lilianę. 22 maja przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jednak czternaście dni później zmarła w wyniku posocznicy i związanego z nią wstrząsu septycznego.

Do samego końca powtarzała, że jeśli miałaby jeszcze raz zdecydować: Dziecko czy własne zdrowie - to nigdy by nie zmieniła decyzji. Córeczka była czymś najwspanialszym co ją w życiu spotkało. – mówił po śmierci Agaty jej mąż, Jacek Olszewski.

Premiera filmu przewidziana jest w maju.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg