W Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie można zobaczyć krzyż, który papież trzymał podczas ostatniej Drogi Krzyżowej. Na okres Wielkiego Postu kard. Stanisław Dziwisz przekazał go do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Łagiewnikach.
„W okresie Wielkiego Postu, w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie, wierni będą mieli okazję modlić się przed krzyżem, który Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas ostatniej w swoim życiu Drogi Krzyżowej” – informuje Piotr Sionko z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie.
„Wierni poniosą krzyż między stacjami, w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywającego się w każdy piątek. Po jego zakończeniu oraz po Gorzkich Żalach w niedziele, będą mogli także ucałować krzyż, składając w ten sposób hołd dla głównego symbolu męki ukrzyżowanego Chrystusa, w którego postać tak jednoznacznie zapatrzony był Ojciec Święty” – dodaje.
Krzyż po śmierci Jana Pawła II trafił do kard. Stanisława Dziwisza, który na okres Wielkiego Postu przekazał go do Centrum „Nie lękajcie się!”.
25 marca 2005 r. Jan Paweł II nie mogąc, ze względu na ciężką chorobę osobiście być w Koloseum, ze swojej kaplicy prywatnej za pośrednictwem telewizji łączył się duchowo w modlitwie z tymi, którzy odprawiali Drogę Krzyżową. Kardynał Camillo Ruini, który przewodniczył nabożeństwu, odczytał przesłanie Ojca Świętego i przez pierwsze dwie stacje niósł krzyż. Przy XIV stacji Jan Paweł II wziął krzyż w swoje ręce i objął go.
Droga Krzyżowa w Sanktuarium bł. Jana Pawła II sprawowana jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16. Sanktuarium zaprasza także na rekolekcje wielkopostne. Nauki wygłosi ks. prof. dr hab. Jan Machniak podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 8.00, 10.00, 11.15 (dla dzieci), 12.30 i 17.00. Tematem rekolekcyjnych rozważań będzie "Jan Paweł II - Apostoł Bożego Miłosierdzia".
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.
Dla chrześcijan nadzieja ma imię i oblicze. Dla nas nadzieja to Jezus Chrystus.
Ojciec święty w przesłaniu do uczestników spotkania pt. „Dobro wspólne: teoria i praktyka”.