Kościół w Poznaniu szykuje się do Euro

Msze święte w obcych językach, "strefa Jezusa" w strefach kibica i ewangelizacyjne gadżety przygotowuje na czas Euro w Poznaniu Archidiecezja Poznańska. Kościół chce prowadzić akcję ewangelizacyjną wśród kibiców z Polski i zagranicy.

Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej ks. Szymon Nowicki, duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej, kibice, którzy przyjadą do Poznania 10 i 17 czerwca, będą mogli wziąć udział w mszach św. odprawianych w ich językach: po chorwacku, angielsku i włosku. Ze względu na spodziewaną dużą liczbę kibiców z Niemiec będą również msze odprawiane w języku niemieckim.

"Będziemy obecni w strefach kibica - zarówno w tej oficjalnej na Placu Wolności, jak i tych nieoficjalnych. Chcemy prowadzić tam działalność ewangelizacyjną, podobnie, jak ma to miejsce na Przystanku Jezus, który towarzyszy od lat Przystankowi Woodstock" - powiedział ks. Nowicki.

Trwają poszukiwania wolontariuszy do "strefy Jezusa", którzy będą rozmawiać z zainteresowanymi kibicami. Kibice otrzymają gadżety ewangelizacyjne: szaliki, koszulki i smycze. Przygotowywana jest też gazetka ewangelizacyjna ze świadectwami piłkarzy oraz adresami kościołów.

"Ewangelizacja to jest trudny temat. Nie będzie tak, że np. nawrócimy 30 tys. Irlandczyków. Jednak nawet jeśli dwie lub trzy osoby po powrocie do domu powiedzą, że usłyszały o Jezusie od zaangażowanych religijnie Polaków, to myślę, że będzie to dobry efekt" - powiedział ks. Nowicki.

29 lutego w Poznaniu zorganizowane zostanie nabożeństwo ze śpiewami Taize o dobre przygotowanie na 100 dni przed Euro 2012. Niewykluczone, że podobne wydarzenie zorganizowane zostanie też 50 dni przed piłkarską imprezą.

W tym tygodniu funkcjonować zacznie strona internetowa przystanekeuro.pl/poznan. Znajdą się tam informacje dotyczące religijnych wydarzeń w mieście związanych z mistrzostwami.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama