Warszawa: Spotkanie dyrektorów Papieskich Dzieł Misyjnych

W Centrum Formacji Misyjnej i w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyły się dwudniowe obrady diecezjalnych dyrektorów Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce

Rozmawiano przede wszystkim o tym, jak wierni mogą duchowo i materialnie wesprzeć kleryków w krajach misyjnych, a także o animacji misyjnej Papieskich Dzieł Misyjnych w kontekście nowej ewangelizacji.

Z dyrektorami spotkał się m.in. bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. „Myślę, że nie do przecenienia jest ta praca animacyjna, zwłaszcza ożywiająca ducha wiary w każdej wspólnocie, a potem także pokazująca, że prawdziwa wiara umacnia się wtedy, kiedy się nią dzielimy. Jest to zatem jakby naturalny ruch ewangelizacyjny, który wypływa nie z jakiejś wartości dodanej, ale z tego, co jest istotą naszej chrześcijańskiej tożsamości. Wiara, która potem jest przekazywana, w ten sposób się umacnia” – podkreślił bp Polak.

Podczas spotkania omówiono także inicjatywy na bieżący rok, wśród nich m.in. Kongres Misyjny Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, który będzie miał miejsce w Warszawie 26 maja.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama