„Miłość cię znajdzie” - to hasło tegorocznego spotkania młodzieży na Lednicy, które odbędzie się 2 czerwca. Spotkaniu tysięcy młodych ludzi przy Bramie Trzeciego Tysiąclecia towarzyszyć będą w tym roku słowa z „Dzienniczka” św. s. Faustyny. W programie tradycyjnie wspólna modlitwa, taniec i śpiew.
„Każdy chciałby wiedzieć, że to ważne uczucie rzeczywiście istnieje” – wyjaśnia pomysłodawca spotkań o. Jan Góra.
- Do tego potrzebny jest ktoś, kto powie, że kocha. Właśnie tam, na Lednicy to wszystko stanie się możliwe, ponieważ drugim imieniem miłości jest miłosierdzie, o czym mówił Jan Paweł II, siostra Faustyna i o czym my przypomnimy młodzieży w czerwcu - dodaje dominikanin.
Jak wyjaśnia o. Góra, "poprzez czyn, słowo i modlitwę, tak jak zachęca siostra Faustyna, można zbliżyć się do drugiego człowieka i samego Boga". Trzy spotkania przygotowujące do Lednicy "pozwolą każdemu rozważyć miłosierdzie, aby u Źródeł Chrzcielnych Polski wypływała już tylko najpiękniejsza wiara, nieustająca nadzieja i tak bardzo potrzebna wszystkim miłość”. - Wszystko po to, aby każdy młody człowiek mógł powtórzyć za autorką Dzienniczka: „Serce jego jest mi niebem na ziemi” - dodaje o. Góra.
Najbliższe spotkanie, zwołane w internecie, a realizowane lokalnie w parafiach, wspólnotach i indywidualnie, dla każdego chętnego, który chce włączyć się w pomoc przy organizacji XVI spotkania młodych, odbędzie się już 31 stycznia.
„Obecność siostry Faustyny, podczas spotkania na Lednicy pokaże młodzieży, że jedynie dobra relacja z Chrystusem stworzy w nich wartościową osobowość, zdolną oprzeć się złu, które spotykają na co dzień. Jestem pewien, że miłość odmieni Wasze życie” - podsumowuje o. Góra.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.