Pomocy we wzmocnieniu relacji Kościoła Tajwanu ze wspólnotą katolicką w Chinach kontynentalnych oczekuje arcybiskup Tajpej od prezydenta kraju.
W sobotę reelekcję na tym stanowisku wywalczył prochiński polityk Ma Ying-jeou. Przewodniczący konferencji episkopatu Tajwanu abp John Hung Shan-chuan wyraził przekonanie, że zwycięstwo prezydenta Ma może okazać się korzystne dla kształcenia duchownych pochodzących z komunistycznych Chin, którzy odbywają studia kościelne na Tajwanie. Zdaniem arcybiskupa Tajpej w ten sposób możliwe jest również polepszenie relacji między Stolicą Apostolską a Chinami kontynentalnymi.
Natomiast Kościół na Tajwanie oczekuje od nowej kadencji prezydenckiej, że skoncentruje się ona na zwalczaniu rosnącej biedy. W tym wypadku konieczny jest lepszy system podatkowy, który zapewni redystrybucję zasobów i bardziej sprawiedliwy jego udział w rozwoju kraju. Placówki charytatywne dopominają się z kolei większego zaangażowania środków państwowych, ponieważ ich istnienie nie może zależeć od prywatnych dobroczyńców.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.