Pomocy we wzmocnieniu relacji Kościoła Tajwanu ze wspólnotą katolicką w Chinach kontynentalnych oczekuje arcybiskup Tajpej od prezydenta kraju.
W sobotę reelekcję na tym stanowisku wywalczył prochiński polityk Ma Ying-jeou. Przewodniczący konferencji episkopatu Tajwanu abp John Hung Shan-chuan wyraził przekonanie, że zwycięstwo prezydenta Ma może okazać się korzystne dla kształcenia duchownych pochodzących z komunistycznych Chin, którzy odbywają studia kościelne na Tajwanie. Zdaniem arcybiskupa Tajpej w ten sposób możliwe jest również polepszenie relacji między Stolicą Apostolską a Chinami kontynentalnymi.
Natomiast Kościół na Tajwanie oczekuje od nowej kadencji prezydenckiej, że skoncentruje się ona na zwalczaniu rosnącej biedy. W tym wypadku konieczny jest lepszy system podatkowy, który zapewni redystrybucję zasobów i bardziej sprawiedliwy jego udział w rozwoju kraju. Placówki charytatywne dopominają się z kolei większego zaangażowania środków państwowych, ponieważ ich istnienie nie może zależeć od prywatnych dobroczyńców.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.