O wizji wiary dla kontynentu azjatyckiego rozmawiało w stolicy Tajlandii 39 biskupów, teologów, misjologów, liderów ruchów kościelnych i innych osób.
„Nowoczesne społeczeństwo odnajdzie duszę poprzez naszą pokorną służbę” – powiedział przewodniczący Biura ds. Ewangelizacji Federacji Konferencji Biskupich Azji abp Thomas Menamparampil na zakończenie konsultacji, jakie odbyły się w dniach 6-8 listopada w Bangkoku. O wizji wiary dla kontynentu azjatyckiego rozmawiało w stolicy Tajlandii 39 biskupów, teologów, misjologów, liderów ruchów kościelnych i innych osób. Przedmiotem dyskusji było przekazywanie wiary w polityce, gospodarce, mediach, rozrywce i szkole.
Uczestnicy obrad podkreślali, że głoszenie Ewangelii musi zaczynać się od spotkania z Chrystusem. Kładli nacisk na osobiste świadectwo, które gwarantuje wiarygodność w laicyzującym się społeczeństwie. Za ważne dla nowej ewangelizacji uznali odnowę rodziny chrześcijańskiej oraz edukację młodzieży. Wskazali też, że każdy człowiek może odkrywać w swoich problemach zamysł Boży. „Złożone społeczeństwo nie potrzebuje złożonych odpowiedzi na nowoczesne problemy. W sferze duchowej ludzkim sercom wystarcza prosta, «ludzka» odpowiedź natchniona wiarą” – stwierdził abp Menamparampil.
Papież o potrzebie mądrego połączenia w naszym życiu pracy i modlitwy.
Przesłanie do uczestników Zgromadzenia Metropolitalnego Archieparchii Bizantyjskiej w Pittsburghu.
Papież potwierdził swoją bliskość i solidarność z ludnością palestyńską
Potwierdza: chce wziąć udział w obchodach 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego.
Jedność między wierzącymi w Chrystusa jest jednym ze znaków Bożego daru pocieszenia.
To odpowiedź na prośbę Leona XIV, by „działać, jak najszybciej”.
Przebywający na urlopie Papież zatwierdził dziś kilka ważnych nominacji.