Komentarze 10
 • Gość
  30.10.2017 14:58
  Bardzo się cieszę że mamy Papieża poruszającego przykre tematy i nie uciekającego od nich ani przez zaprzeczanie ani przez przemilczanie.
 • DNA
  30.10.2017 15:34
  Innych się świetnie krytykuje, wygłaszając stereotypowe połajanki, gorzej z samooceną i przyznaniem się do własnych błędów, o większym polu rażenia. Komu więcej dano. od tego się więcej wymaga. Więc życzę Papieżowi by skorygował swoje postępowanie, a nie czepiał się ciągle braci kapłanów. Czy oni są tacy durni, że nie zdają sobie sprawy ze swoich grzechów?
 • Gość2
  30.10.2017 17:26
  Solidne przygotowanie w seminarium, odsiewanie kandydatów, którym brak gorliwości i żaru wiary. Rezygnacja z dużych stawek za pogrzeby, itp. itd. Ale jeśli księża budują dla ludu, dla swoich parafian i dla rozwoju wiary katolickiej, to należy im się wielkie uznanie i szacunek, a tego zdaje się brakować. Weźmy na to przykład o. Kolbe czy ks. Blizińskiego, a współcześnie ks. Rydzyka,i choć osobiście za nim nie przepadam, to nie mogę patrzeć i słuchać, jak odsądzają go od czci i wiary także katolicy i nawet duchowni. Zamiast widzieć w nim zło, niech przyjrzą się sami sobie...co po sobie zostawiają na chwałę Bogu i pożytek dusz wiernych? Osobiście mam szczęście raczej do dobrych kapłanów, a drobne incydentalne rozczarowania w tej materii nie są w stanie mnie zniechęcić. A narzekań i wiecznego niezadowolenia i krytyki na wyrost też można mieć dość w końcu.
 • Awa
  30.10.2017 19:44
  Jezuici nauczają,,samobójstwo jest jednocześnie tajemnicą i dramatem. Nikt nie pochwala targnięcia się na życie. W tym jest i odwaga, i rozpacz, i bezsilność
  • gość
   31.10.2017 17:43
   po co ta kokieteria jezuici są pierwsi do szukania kontaktów i wpływów taka ich uroda, charyzmatu do zajmowania się maluczkimi raczej nie mają, jak już się zajmą czymkolwiek takim np. edukacją, więcej z tego szkody niż pożytku, dobrze i idzie marketing i PR, ale czy to zawsze w zgodzie z prawdą
 • gość3
  30.10.2017 20:20
  Według mojego rozeznania źli duszpasterze to tacy, którzy wpuszczają wilki do stada, nie dbają o nawracanie, sieją zamęt doktrynalny, nie strzegą depozytu wiary, gardzą tradycją Kościoła i uważają, że magisterium może zmieniać się zgodnie z duchem tego świata, nie widzą grzechu we wspólnych modlitwach z protestantami, usprawiedliwiają kolejne związki po rozwodzie i przestali mówić o Bożej sprawiedliwości, a głoszą wyłacznie fałszywe miłosierdzie.
 • Bezimienny
  31.10.2017 09:34
  Do mnie lub bardziej jawnie krytykujących Franciszka.

  Spróbujcie choć na chwilę zapomnieć o Amoris laetitia i posłuchać, co papież mówi. A przypomina nam o innych, bardzo ważnych wymiarach naszego chrześcijańskiego życia. Nawet jeśli się z nim nie zgadzamy w kwestii ewentualnego dopuszczania tego czy owego rozwodnika do Komunii (na co w zasadzie pozwolił już pod ścisłymi warunkami święty Jan Paweł II), to w wielu innych kwestiach jest on dla nas wielkim wyrzutem sumienia. Faktycznie, mało chrześcijańsko nieraz wartościujemy. Kapłani, którzy "nie są blisko ludzi" - jak to powiedział papież, to jeden z przejawów tego nieporządku w naszym Kościele. Dodam wyraźnie: nieporządku, który nie potrzebuje reform, ale nawrócenia.

  A że tego dnia mówił o złych kapłanach? Przecież nawiązywał do konkretnej Ewangelii, w której piętnowani są przywódcy dawnego Izraela. Jeśli chcecie wiedzieć co papież myśli o kapłaństwie i kapłanach w sposób bardziej wyważony, syntetyczny, to zajrzyjcie do któregoś z jego wystąpień podczas wizyt w różnych krajach. DO znalezienia na papiez.wiara.pl Zawsze spotyka się z biskupami i kapłanami. Bardzo ciekawie mówi, ale przecież wcale kapłanów nie potępia....
 • gość
  31.10.2017 18:14
  jezuici zawsze lubili władzę, to już tradycja, dawało to więcej szkód niż pożytku, do Polski sprowadzili dynastię Wazów, którzy słabo umieli się odnaleźć w naszych realiach, od Władysława IV i jego złej polityki wschodniej zaczął się upadek RP
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.