• moja opinia
    12.05.2013 09:53
    Słuchamy dzisiaj w kościele o tym, że CZTERDZIEŚCI dni po zmartwychwstaniu PAN JEZUS "został wzięty do nieba".
    Modernistyczna reformacja katolicka spowodowała, że my czcimy 43 dni, ze zwykłego lenistwa (bo w czwartek trudno nam iść do kościoła). Ciekawe, kiedy Wielki Piątek przeniosą na niedzielę, bo tak wygodniej?
    Wygodna, to jest droga do piekła!
    • Ines
      12.05.2013 14:11
      No właśnie. Ja tej zmiany też nie rozumiem. Tym bardziej, że w mniej katolickich krajach, jak np. w Niemczech Wniebowstąpienie nadal świetowane jest w czwartek i w dodatku jest to dzień wolny od pracy.
    • Tymoteusz
      12.05.2013 15:35
      Ewangelicy w Szwajcarii obchodza Wniebowstapienie Panskie w czwartek.Jak inne swieta zwiazane z Chrystusem ten dzien jest wolny od zajec.Ale nie maja tyle swiat co my i to zbyt duzo.Szkoda,ze w Polsce nie obchodzimy w 40. dniu od Zmartwychwstania Wniebowstapienie.Rzeczywiscie pol. katolicy nie przyszliby do kosciola po pracy i nauce.Wydaje sie ,ze powinno sie zlikwidowac inne swieto/swieta a to tak wazne wprowadzic.Tylko jak u nas ze zrozumieniem tresci tego swieta?
    • Oblubienica
      12.05.2013 19:34
      To nie wygoda. I nikt nie pójdzie do piekła świętując Wniebowstąpienie w niedzielę, a nie w czwartek. Ważne, żeby sobie przypominać o tym, co zrobił Jezus Chrystus. Najlepiej codziennie, ale takie święta są dane właśnie po to, żeby przypomnieć sobie BARDZIEJ. Bo na co dzień może być z tym problem wobec zajęć i obowiązków. Dlatego między innymi dobrze, że Wniebowstąpienie świętujemy w niedzielę, bo więcej osób może skorzystać ze mszy świętej i przeżyć ją w spokoju, a nie biegnąc z pracy.
      Bóg nie jest katem, który posyła do piekła za pamiętanie o nim w nie ten dzień, co trzeba!
  • qui_bono
    12.05.2013 12:25
    Za komuny księża dzielnie walczyli o zachowanie świąt-przyszła tzw. wolność i wiele z tych świąt poznosili biskupi; jak np. dzisiejsze przy okazji kasując piękną VII Niedzielę Wielkanocną. A choćby w takich pogańsko-protestanckich Niemczech, na które patrzymy z wyższości naszego polskiego katolicyzmu, Wniebowstąpienie jest świętowane w czwartek jako dzień wolny od pracy.
  • Janek
    01.06.2014 10:56
    Mnie w dzisiejszej uroczystości najbardziej rzuca na kolana to, że Apostołowie niedowierzali, a mimo to udąło im się zanieść Słowo Boże na koniec świata. Zapraszam do refleksji nad tym na http://www.operator-paramedyk.pl/2014/05/31/brakuje-ci-czegos-zebys-uwierzyl-mt-28-16-20/ .
  • Kamil
    01.06.2014 16:01
    Ja też jestem zdania, że powinniśmy świętować Wniebowstąpienie wtedy kiedy naprawdę się zdarzyło, czyli 40 dni po Wielkiejnocy. Smutno też, że już nie ma tradycyjnej liturgii VII niedzieli wielkanocnej, która miała piękne czytania i teksty własne. Nawet w takiej laickiej Francji mają wolne w święto Wniebowstąpienia obchodzone w czwartek, a także w poniedziałek zielonych świątek co także zabrała nam komuna ...
  • Utrecht
    01.06.2014 16:44
    Katolicy w Holandii (tak, rzeczywiście tam są) i w Austrii święto Wniebowstąpienia obchodzą we czwarte. Dzień ten jest wolnym od pracy.
    • michzol
      01.06.2014 19:59
      Nie mam nic przeciwko, żeby także w Polsce Święta Wniebowstąpienia i Zesłania Ducha Świętego były wolne od pracy (obchodzone oczywiście w terminach sprzed reformy), jak również każda niedziela w roku, a także Wielki Czwartek i Piątek (z zakazem handlu włącznie).
      • riposta
        02.06.2014 06:57
        Jasne @michzol, najlepiej aby przez cały rok wszystkie dni były wolne od pracy, a ona sama się wykona. W międzyczasie będziemy oglądali różne marsze, masowe wystąpienia dla wiary, a malkontenci przyłączą się do wiernych.
        Wtedy będziemy mieli raj na ziemi, nikomu niczego nie zbraknie, bo Bóg na pewno dopomoże, gdy niebiosa się otworzą...
      • riposta
        02.06.2014 08:31
        Jasne @michzol, najlepiej aby przez cały rok wszystkie dni były wolne od pracy, a ona sama się wykona, zaś lekarze modlitwą nas wyleczą. W międzyczasie będziemy oglądali różne marsze, masowe wystąpienia dla wiary, a malkontenci przyłączą się do wiernych.
        Wtedy będziemy mieli raj na ziemi, nikomu niczego nie zbraknie, bo Bóg na pewno dopomoże, gdy niebiosa się otworzą...
  • kj
    13.05.2018 12:40
    Na szczęście tylko w ZFRR; korzystając z posługi duszpasterstwa tradycji łacińskiej, Wniebowstapienie obchodziłem czterdzieści dni po zmartwychwstaniu, a dziś za chwilę będę uczestniczył we mszy w niedzielę po zmartwychwstaniu.
  • gość
    13.05.2018 13:41
    Dzisiaj też rozpoczyna się nowenna do św. Rity.

    http://sw-rita.pl/modlitwy/nowenna-do-sw-rity/
    http://rita.rozaniec.info/nowenna-do-sw-rity/
    http://adonai.pl/modlitwy/?id=192
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg