Komentarze 18
 • O co chodzi?
  06.12.2017 11:10
  Czemu to taki problem? Jerozolima może śmiało być stolicą Izraela, tak jak stolicę z Krakowa przeniesiono do Warszawy. Skąd założenie, że to będzie oznaczać konflikt i brak poszanowania dla 3 religii? Może właśnie przeciwnie - nareszcie będzie tam porządek i większe bezpieczeństwo dla pielgrzymów wielu religii?
 • mee...
  06.12.2017 12:28
  To nie Trumpa, to decyzja podjeta juz jakis czas temu z tym, ze ta decyzja byla zawieszona. Nie od dzis wiadomo, ze ci, ktorzy zwa sie Zydami - chca odbudowac swiatynie jerozolimska - wyposarzenie do niej gromadzone jest od wielu lat. Bog ta swiatynie zniszczyl dlaczego jest tu: Ez 8:16. Slonce, to kult lucyferianski. Czy uda sie odbudowac swiatynie jerozolimska po raz trzeci i posadzic na tronie antychrysta i czy tu nie nalezy szukac ogolno swiatowego konfliktu...III WS?
 • p
  06.12.2017 13:49
  Katolikom stolica w Jerozolimie nie przeszkadza, Żydom też nie, wychodzi na to, że papież katolicki broni religii muzułmańskiej przed chrześcijaninem.
 • mee...
  06.12.2017 15:18
  Papiez jest z tego co mowia slowa - przeciwko ambasadzie...ale pytaniem jest czy papiez bedzie przeciwko odbudowie swiatyni jerozolimskiej?
 • robak
  06.12.2017 18:27
  adyć jedna jest tylko religia ta prawdziwa - to ta którą głosili pierwsi apostołowie - wiara w Jezusa Chrystusa , - i taką winni głosić następcy św Piotra . żydzi czy muzułmanie to nic ale to nic nas nie obchodzą . to my mamy ich nawracać a nie mówić o równości . pozdrawiam .
 • red is bad
  06.12.2017 19:07
  Nie rozumiem dlaczego głowa KK powołuje się na rezolucję ONZ a nie na Biblię? Przecież to w Biblii stoi że stolicą Izraela jest Jerusalem.
 • mee...
  06.12.2017 19:38
  Papiez wie co jest grane, dlatego taka panika, proba ponownego zawieszenia decyzji przeniesienie embassy o pol roku...III WS wybuchnie od przesilenia konfliktu Izraela ( nie my mylic z Izraelczykami ) ze swiatem arabskim...dojdzie do takiego kryzysu ekonomicznego i bestialskich walk etnicznych, ze narody calkowicie spodlone i wyczerpane do kresu wytrzymalosci z radoscia opowiedza sie za jedna religia swiatowa. Tak jak II WS miala na celu zrownac Chrzescijanstwo z komunizmem, tak III ma za cel calkowite zniszczenie chrzescijanstwa i ateizmu. Lucyfer, ktoremu na krotki czas bedzie dana wolna reka odbuduje swiatynie jerozolimska, posadzi na tronie antychrysta badz sam zasiadzie...wowczas na czas 3.5 roku nastanie taki ucisk wiernych Chrystusowi, jakiego jeszcze nie bylo...kto nie przyjmnie znamienia na prawa reke badz czolo i nie odda poklonu besti bedzie zniszczony do czasu az czas sie wypelni...Lucyfer ze swoimi skonczy w morzu ognia.
 • Józef K.
  06.12.2017 19:40
  Ojciec święty nie chce po prostu eskalacji napięcia na Bliskim Wschodzie, które będzie następstwem zrealizowania zapowiedzi Trumpa. Jednym z zadań chrześcijanina jest dążenie do pokoju , a amerykańska deklaracja nie służy temu celowi. Wiadomo , że Żydzi maja prawo do stolicy w Jerozolimie, bo wynika to wyraźnie z Biblii , ale nie ma to w chwili obecnej sensu ,jeśli będzie prowadzić do wzrostu nienawiści w Ziemi Świętej.
  • Taki Owaki
   06.12.2017 22:30
   "Wiadomo, że Żydzi mają prawo do stolicy w Jerozolimie, bo wynika to wyraźnie z Biblii"? To jakiś nonsens, aby decyzje dzisiejsze polityczne motywować księgami sprzed 2000 lat. Równie dobrze mogę dziś napisać, że prawo do terenów między Odrą a Bugiem mają moi potomkowie i za 2000 lat to niby ma dać im prawo do zawłaszczenia tego terenu od Twoich potomków.

   Należy raczej kierować się dobrem ludzi; wszystkich.
 • JAWA25
  06.12.2017 23:24
  "Amerykanie mogą stawiać sobie swoje ambasady gdzie im się podoba i papieżowi nic do tego, nie rozumiem po co zabiera głos w czysto politycznej kwestii?" https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,6468,papiez-o-decyzji-trumpa-ws-jerozolimy-nie-moge-tego-przemilczec.html
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.