Komentarze 7
 • Gość
  12.09.2017 20:05
  Czy cytat nie pochodzi przypadkiem od Benedykta XV?
 • Gośćx
  12.09.2017 20:54
  "Kieruje nami droga i łagodna nadzieja, że nasze propozycje zostaną zaakceptowane i w ten sposób osiągnie się jak najszybciej przerwanie tej straszliwej walki,która z dnia na dzień coraz bardziej okazuje się bezużyteczną rzezią."
  Benedykt XV, Orędzie do głów państw walczących, 1 sierpnia 1917

  Z kolei w 2014 Franciszek powiedział podczas upamiętnienia 100-lecia rzezi Ormian: "Jeszcze nie nauczyliśmy się, że wojna jest szaleństwem, bezużyteczną rzezią". Co było przytoczeniem jego słów z cmentarza ofiar I wojny światowej.
 • PTaraski
  12.09.2017 21:26
  "Dobry" papież?

  W pewnym sensie. Tak go nazywał "ten świat". Lubili go komuniści, z którymi zresztą współpracował i to w czasie masowych mordów w Sowietach, lubili liberałowie, lubili i lubią masoni. Np. zwolennicy aborcji, związków homo i eutanazji demonstrowali z jego zdjęciami.

  Niestety dla Kościoła był bardzo niedobry, bo sprzymierzył się z komunistami, bo wspierał heretyków modernistów, bo zwołał sobór, który stał się największą katastrofą w dziejach Kościoła, z której do dzisiaj nie tylko nie możemy wyjść, ale nawet szansy wyjścia nie widać.

  Nie ma w tym jednak nic nowego. Jeśli kogoś miłuje ten świat, to znaczy, że jest fałszywym prorokiem. Prawdziwych proroków świat poddaje infamii, prześladuje i zabija:

  [Łk 6,26] Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom.

  [Łk 6,22] Błogosławieni będziecie, gdy ludzie was znienawidzą, i gdy was wyłączą spośród siebie, ...


 • Gość
  14.09.2017 08:31
  Pomysł tak samo absurdalny, jak ogłoszenie św. Franciszka (z Asyżu) patronem myśliwych. Niech już pozostanie nim św. Hubert, chociaż pewnie wcale z tego nie jest zadowolony.
 • Gość
  14.09.2017 08:35
  Biedny nasz Kościół gdy ma wśród swoich owiec krytykantów podobnych panu Taraskiemu. Szanowny Panie, skoro ten wg Pana lewacki, lubiany przez cały świat i wszelkiej maści odszczepieńców papież Jan XXIII został kanonizowany przez nasz Katolicki Kościół Rzymski, co co Pan jeszcze robi w tymże Kościele?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.