Komentarze 3
 • Wojtek
  12.11.2010 15:48
  Jezus umarl?
  Tylko ktos kto jest nieobecny mozna zastepowac.
  A czyz Jezus - nie jest obecny w naszym zyciu?
  Dlaczego mialby byc jego zastepca, skoro On jest obecny.
  Papiez, czy biskupi sa potrzebni dla wspolnoty, ale nie jakoby zastepowali Boga bo On jest. Oni sa jego poslancami, narzedziami, tak jak kazdy chrzescijanin bedacy w zjednoczeniu z Bogiem.

  Ciekawi mnie tez czy Gosc Niedzielny wlaczy do dyskusji o prymacie ksiazke Hansa Kunga?
 • Tomek
  12.11.2010 18:00
  Chrystus powiedział do Apostołów: "Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał" (Łk 10,16). To jeden z biblijnych kluczy do zrozumienia idei "zastępstwa".
 • gut
  12.11.2010 18:02

  Wojtek! Twoje pytanie jest sofistyczne a przez to bez sensu, przecież wiadomo, że Jezus choć jest dziś obecny to nie jest obecny w takim sensie jak był na ziemi.  Jezus powiedział, że jeszcze chwila a świat nie będzie go widział. Papież jest widzialnym znakiem Jego obecności, jedności, ładu, posłuszeństwa, przecież Jezus, Piotrowi powierzył władzę nad Kościołem. Gdyby biskupi nie różnili się niczym od zwykłych wierzących to po co mieli być ustanawiani? To było bez celowe.      Ważne jest, że w Biblii pozdrawiany jest przez św. Pawła, człowiek o imieniu Linus, a to on właśnie był pierwszym następcą św. Piotra a zarazem drugim papieżem. Proponuję obejrzeć film św. Piotr w chomikuj.pl - świetny film!

  Co do Hansa Kung'a on już tak doradzał zachodnim Kościołom w reformie, że widzimy jak Kościół Anglikański się rozpada, że jego część przechodzi do Kościoła Katolickiego. 

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg