Franciszek o spekulacjach na temat jego rezygnacji

KAI |

publikacja 21.06.2022 20:17

Papież Franciszek odrzucił spekulacje mediów na temat możliwej rychłej rezygnacji z urzędu. Taką informację podało zgodnie kilku brazylijskich biskupów, którzy w tych dniach gościli u Franciszka w ramach wizyty ad limina apostolorum.

Franciszek o spekulacjach na temat jego rezygnacji PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Zapytany o swój stan zdrowia, Papież odpowiedział, że pomimo pewnych problemów rezygnacja „nie przychodzi mu na myśl”.

„Chcę wypełniać moją misję tak długo, jak Bóg na to pozwoli” – cytował słowa Ojca Świętego powiedział arcybiskup Porto Velho, Roque Paloschi.

Lucio Nicoletto, administrator apostolski diecezji Roraima, potwierdził wrażenie, że Franciszek w żadnym wypadku nie myśli o przejściu na emeryturę.

Siła papieża daje moc wielu ludziom - powiedział portalowi Vatican News. „Czasami nawet czujemy się zawstydzeni, że stoimy tam i narzekamy na bardzo wiele rzeczy, a potem patrzymy na Papieża z całą jego żywotnością” – stwierdził brazylijski hierarcha.

Z powodu trwających problemów Franciszka z kolanami, wielu dziennikarzy i watykańskich ekspertów spekulowało ostatnio, że 85-latni papież może szykować się do rychłej rezygnacji. Niedawne odwołanie podróży do Afryki, zaplanowanej na początek lipca, stało się kolejnym bodźcem dla tych pogłosek.