Papież: dezinformacja jest na porządku dziennym

PAP |

publikacja 18.06.2022 14:42

"Dezinformacja jest na porządku dziennym" - powiedział w sobotę papież Franciszek podczas audiencji dla przedstawicieli zakonu paulistów. Odnotował, że współczesny przekaz medialny składa się często z półprawd lub polega na zniesławianiu innych.

Papież: dezinformacja jest na porządku dziennym unsplash

W improwizowanym przemówieniu papież zaznaczył: "Jeśli przyjrzymy się dzisiejszym środkom przekazu, to brakuje czystości, uczciwości, kompletności. Dezinformacja jest na porządku dziennym; mówi się jedną rzecz, ale ukrywa się wiele innych".

"Musimy sprawić, aby w naszym komunikowaniu wiary nie miało to miejsca, aby wynikało ono z powołania, z Ewangelii" - mówił Franciszek.

Czytaj:  Papież: Chrześcijaństwo nie składa się z serii zakazów

Zwracając się do delegacji zakonu, aktywnego w działalności wydawniczej, papież stwierdził, że należy "wyzwolić komunikowanie ze stanu, w jakim jest obecnie", gdzie "albo mówi się połowę, albo jedna strona zniesławia drugą albo oferuje się skandale, bo ludzie to lubią, lubią brudne rzeczy".

"Czyż tak nie jest?" - zapytał.

Taki przekaz, ostrzegł, "staje się nie do strawienia, nieczysty, brudny".

"Waszym powołaniem jest to, aby przekaz był czysty, jasny, prosty" - mówił Franciszek zwracając się do zakonników, wydających liczne pisma, w tym wysokonakładowy włoski tygodnik "Famiglia Cristiana".