Papież po modlitwie „Anioł Pański” przypomniał o 175 rocznicy objawień w La Salette

Łukasz Sośniak SJ

VATICANNEWS.VA |

publikacja 19.09.2021 13:27

Po modlitwie Anioł Pański Papież wyraził swoją bliskość z ofiarami powodzi w stanie Hidalgo w Meksyku, w szczególności z rodzinami tych, którzy zginęli w szpitalu w Tuli. Spowodowana kataklizmem przerwa w dostawie prądu sprawiła, że najciężej chorzy nie przeżyli. Zginęło co najmniej 17 osób.

Papież po modlitwie „Anioł Pański” przypomniał o 175 rocznicy objawień w La Salette Roman Koszowski /Foto Gość Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Figura Matki Bożej.

Franciszek zapewnił także o swojej modlitwie za wszystkich niesprawiedliwie przetrzymywanych w obcych krajach. „Mam nadzieję, że sprawiedliwość zostanie wymierzona, a ludzie ci będą mogli powrócić do swoich ojczyzn” – powiedział Ojciec Święty.

Powierzmy się Bożemu miłosierdziu

„Moje myśli kieruję do wszystkich zgromadzonych w sanktuarium w La Salette we Francji, aby uczcić 175. rocznicę objawień Matki Bożej, która płacząc ukazała się dzieciom. Łzy Maryi przypominają nam łzy Jezusa w Jerozolimie i Jego udrękę w Getsemani: są one odbiciem bólu Chrystusa za nasze grzechy i wezwaniem, zawsze aktualnym, do powierzenia się Bożemu miłosierdziu.“

Czytaj także: