Watykan: uroczystości Wielkiego Tygodnia bez udziału pielgrzymów

VATICANNEWS.VA |

publikacja 15.03.2020 20:41

Uroczystości liturgiczne Wielkiego Tygodnia w Watykanie odbędą się bez udziału pielgrzymów, którzy tradycyjnie bardzo licznie przybywali na nie do Wiecznego Miasta.

Nazylika św. Piotra w Rzymie Stanislaw Dacy / Foto Gość Nazylika św. Piotra w Rzymie

Prefektura Domu papieskiego informuje, że z uwagi na obecny międzynarodowy kryzys stanu zdrowia, wszystkie uroczystości liturgiczne Wielkiego Tygodnia odbędą się bez udziału pielgrzymów. Będzie można je śledzić za pośrednictwem transmisji na oficjalnej stronie Vatican News oraz dzięki mondowizji. Podobnie do 12 kwietnia audiencje generalne Ojca Świętego oraz modlitwa „Anioł Pański” będą dostępne tylko za pośrednictwem mediów.

Odnosząc się do tego komunikatu dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zapewnił, że wszystkie uroczystości liturgiczne przewidziane na czas Wielkie Tygodnia odbędą się. Obecnie trwają prace nad sposobem ich przebiegu i uczestnictw tak, aby uwzględnić środki bezpieczeństwa wprowadzone w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Matteo Bruni potwierdził także, że wszystkie one będą bezpośrednio transmitowane przez radio i telewizję oraz w streamingu na stronie Vatican News.