Krakowscy studenci wyruszyli śladami Karola Wojtyły

mł, ks, fm

publikacja 09.12.2019 12:27

Spacer do miejsc związanych w Krakowie z Janem Pawłem II był częścią przygotowań do "Spływu Stulecia", czyli wydarzenia, którym studenci chcą uczcić 100. rocznicę urodzin papieża.

Krakowscy studenci wyruszyli śladami Karola Wojtyły Radosław Jajko Uczestnicy spaceru odwiedzili m.in. kaplicę w Pałacu Biskupów Krakowskich.

Pomimo niesprzyjającej pogody ponad 150 studentów i doktorantów wzięło udział w wydarzeniu "Wyrusz na Stulecie!" - spacerze po Krakowie śladami K. Wojtyły. W ten sposób społeczność krakowskich duszpasterstw akademickich rozpoczęła serię wydarzeń upamiętniających św. Jana Pawła II z okazji zbliżającej się 100. rocznicy jego urodzin.

Młodzież najpierw odwiedziła kaplicę w Pałacu Biskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Po odmówieniu Litanii do św. Jana Pawła II uczestnicy spaceru uczcili jego relikwie i zwiedzili na co dzień niedostępne miejsca w krakowskiej kurii. Następnie wszyscy poszli na Wawel, gdzie wraz z przewodnikami poznawali tajemnice katedry. Studenci zeszli też do Krypty św. Leonarda, w której K. Wojtyła odprawił swoją prymicyjną Mszę św.

Po krótkiej przerwie w murach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II studenci poszli do Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Przy Kanoniczej 19 i 22 K. Wojtyła mieszkał kilkanaście lat. Spacer zakończył się w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Następnym wydarzeniem przygotowującym młodzież akademicką z Krakowa do 100. rocznicy urodzin K. Wojtyły będzie zwiedzanie sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Muzeum Dom Rodzinny Karola Wojtyły w Wadowicach. Ten spacer odbędzie się 11 stycznia. Z kolei "Spływ Stulecia", czyli spływ kajakowy Krutynią na Mazurach śladami ks. Wojtyły ("Wujka") i jego "Środowiska", odbędzie się w lipcu 2020 roku. Oprócz sportu i rekreacji przewidziano także spotkania z niezwykłymi gośćmi oraz codzienną Eucharystię. Wydarzenie będzie otwarte dla wszystkich krakowskich studentów i doktorantów.

Szczegółów można dowiedzieć się, śledząc stronę www.facebook.com/pg/splyw100.