Papież do młodych Wietnamczyków: Kościół jest waszym domem

VATICANNEWS.VA |

dodane 20.11.2019 18:45

Niech rozbłyśnie wasza piękna katolicka tożsamość.

Papież do młodych Wietnamczyków: Kościół jest waszym domem pixabay Pod hasłem: "Idź do swojego domu, do swoich" w Wietnamie odbywa się Dzień Młodzieży.

Ojciec święty przypomniał, że temat spotkania nie oznacza jedynie powrotu. Dom nie jest miejscem zamkniętym i ograniczonym, ale wskazuje na drogę, na misyjne wyjście. Zachęcił młodzież do podjęcia dziedzictwa męczenników wietnamskich oraz rodziców i dziadków, którzy podczas wojny utracili wszystko, oprócz siły i piękna wiary. Wezwał do dawania szczerego, odpowiedzialnego i pełnego nadziei świadectwa.

Nie zapominajcie, że pozostajecie mniejszością pośród swojego ludu. Żyje pośród was większość, która ma prawo usłyszeć orędzie Ewangelii. Wezwanie Chrystusa jest więc tym bardziej naglące dla was dzisiaj. Teraz do was należy zadanie budowania młodego i radosnego, pełnego życia i braterstwa Kościoła-domu. Oby poprzez wasze świadectwo zbawcze przesłanie Boga dotarło do serc waszych bliskich i rodaków. Zawsze świadectwo, nigdy prozelityzm.

Papież dał także wyraz pamięci o 39. wietnamskich migrantach, którzy w ubiegłym miesiącu zginęli w Wielkiej Brytanii z powodu pragnienia, stłoczeni w ciężarówce.

Tagi: