Prezydent Madagaskaru: Wykorzystajmy wizytę papieża dla rozwoju kraju

KAI |

dodane 11.09.2019 20:02

W przemówieniu telewizyjnym Andry Rajoelina zwrócił uwagę, że w czasie pobytu Franciszka mieszkańcy Madagaskaru "pokazali swoją solidarność, jedność i mądrość" - cechy, które są też potrzebne w pracy nad rozwojem kraju.

Prezydent Madagaskaru: Wykorzystajmy wizytę papieża dla rozwoju kraju EPA/Henitsoa Rafalia W czasie pobytu Franciszka mieszkańcy Madagaskaru pokazali swoją solidarność, jedność i mądrość

Dlatego też byłoby dobrze, gdyby w przyszłości ludzie okazali podobny „entuzjazm” jak w dniach papieskiej wizyty. Franciszek dał im nadzieję, że walka z ubóstwem i korupcją jest do wygrania – stwierdził prezydent.

Ojciec Święty powrócił 10 września w godzinach wieczornych do Watykanu z niemal tygodniowej podróży do Afryki Południowo-Wschodniej, podczas której odwiedził Mozambik, Madagaskar i Mauritius.

Na największej wyspie afrykańskiej Franciszek skrytykował przede wszystkim korupcję, spekulacje i niszczenie środowiska naturalnego. 77 proc. miejscowej ludności żyje w skrajnym ubóstwie, a utrzymujący się tam od kilku lat kryzys polityczny znacznie spowolnił rozwój kraju.