Franciszek do paryżan: Bądźcie budowniczymi nowej ludzkości zakorzenionej w Jezusie Chrystusie

VATICANNEWS.VA |

dodane 17.08.2019 16:21

„Bądźcie budowniczymi nowej ludzkości zakorzenionej w Jezusie Chrystusie” – z tym apelem papież zwrócił się do paryżan. Ojciec Święty przesłał specjalny telegram z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na ręce metropolity tego miasta, abp. Michela Aupetita.

Franciszek do paryżan: Bądźcie budowniczymi nowej ludzkości zakorzenionej w Jezusie Chrystusie PAP/EPA/CLAUDIO PERI Papież Franciszek.

Orędzie zostało przeczytane przez rektora katedry Notre Dame, ks. Patricka Chauveta. Franciszek zapewnia w nim wiernych o swojej duchowej bliskości. Odnosi się także do dzieła odbudowy katedry, która została zniszczona w pożarze przed czterema miesiącami. W przesłaniu Ojca Świętego czytamy m.in. „Jako prawdziwa matka, Maryja idzie z nami, wspiera nas w zmaganiach i rozsiewa niestrudzenie bliskość Bożej miłości. Uczestniczy w dziejach każdego ludu, który otrzymał Ewangelię oraz tworzy cząstkę jego tożsamości historycznej – podkreślił Franciszek. – Oby za wstawiennictwem Naszej Pani, odbudowa poświęconego jej skarbu architektury była mocnym znakiem odrodzenia i ożywienia wiary pośród oddanego jej ludu. Oby wierzący, napełnieni nadzieją, byli dla swoich rodzin, wspólnot i środowisk życia budowniczymi nowej ludzkości zakorzenionej w Jezusie Chrystusie”.

Wierni archidiecezji paryskiej spotkali się w uroczystość Wniebowzięcia na moście św. Ludwika. Z różańcami w ręku przeszli do kościoła św. Sulpicjusza, gdzie pod przewodnictwem arcybiskupa Paryża została odprawiona Msza, a następnie ponowiono akt oddania króla Ludwika XIII, który 10 lutego 1638 r. poświęcił Francję Maryi.

To naprawdę nie jest ustawiane zdjęcie. Para spędziła w takiej postawie, na przemian ze zwraca-niem się w stronę ołtarza  i krzyża,  prawie godzinę. Niektórym turystom nawet iPady opadły z wrażenia

GN 32/2012 DODANE 09.08.2012 AKTUALIZACJA 22.08.2012

Tagi: