Kard. Ouellet: młodzi Ameryki Łac. mają wielki zasób nadziei

VATICANNEWS.VA |

publikacja 28.01.2019 16:58

Podczas trwania ŚDM najbardziej poruszyła mnie konsekracja ołtarza w katedrze. Obrzęd rozpoczął Papież, a zakończył biskup miejsca, co stanowiło wyraz powszechności i kolegialności Kościoła stwierdził prefekt Kongregacji ds. Biskupów.

Kard. Ouellet: młodzi Ameryki Łac. mają wielki zasób nadziei ETTORE FERRARI /PAP/EPA

Kard. Marc Ouellet podkreślił, że młodzi, aby przybyć do Panamy musieli niejednokrotnie pokonać wiele trudności. Napotkali na swojej drodze różne przeszkody. Niektórzy przeszli całą Amerykę Środkową, ale dotarli z wielką energią i mocną wiarą. Dali wspaniałe świadectwo ludzi, którzy wierzą w Chrystusa i pragną być Jego misjonarzami. Zwrócił także uwagę na słowa Franciszka, który powiedział do młodych, że nie są jedynie nadzieją i przyszłością Kościoła, ale jego teraźniejszością. Są teraz i dzisiaj Boga.

“Odnalazłem w młodych Ameryki Łacińskiej wielkie pokłady nadziei, nadzwyczajne jej zasoby – stwierdził w wywiadzie dla Radia Watykańskiego kard. Ouellet. - Ci młodzi ludzie przybyli na spotkanie z Papieżem, ponieważ on zaprosił ich, aby odnaleźli Jezusa. Odpowiedzieli ochoczo na jego wezwanie. Przyjechali z wielkim entuzjazmem i wyjeżdżali z głębszą motywacją. Wierzę, że są teraz bardziej świadomi z bycia odpowiedzialnymi za przemiany społeczne oraz przemiany wewnątrz Kościoła.”

Kanadyjski duchowny stwierdził, że młodzi obecni w Panamie czasami cierpią z powodu braku pracy oraz różnych form wykluczenia, ale stoją przed nimi różne poważne wyzwania do podjęcia. Nie uciekają przed nimi, ale chcą je z zapałem podjąć. Są zwiastunami nadziei na lepsze jutro.