Panama: milion różańców z Ziemi Świętej

VATICANNEWS.VA |

publikacja 24.01.2019 16:31

Ta inicjatywa jest ważna z dwóch powodów: po pierwsze stanowi zaproszenie do modlitwy, a po drugie jest konkretnym wsparciem naszych braci w Ziemi Świętej.

Panama: milion różańców z Ziemi Świętej Józef Wolny /Foto Gość

W ten sposób arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta skomentował znaczenie projektu, zrealizowanego przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ofiarowania miliona różańców młodym, którzy przybyli do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

Stowarzyszenie na ten cel przeznaczyło 100 tys. euro. Pieniądze zostały przekazane prawie 200 rodzinom chrześcijańskim w Betlejem, które wykonały różańce. Jest to ogromna pomoc i wkład w podtrzymanie obecności wyznawców Chrystusa w Ziemi Świętej. Od 1948 r., kiedy powstało państwo Izrael samo Betlejem, miejsce narodzin Jezusa, opuściło ponad 350 tys. chrześcijan. Powodem ich wyjazdu były ogromne problemy ekonomiczne oraz bardzo wysokie bezrobocie. Jedynymi miejscami, w których chrześcijanie mogą znaleźć pracę są sektor turystyczny oraz produkcja dewocjonaliów, które kupują pielgrzymi.