Panama: dzień pierwszy

Joanna M. Kociszewska

publikacja 24.01.2019 16:02

Dziś pierwszy dzień papieskiej wizyty w Panamie. Pierwszym punktem programu jest spotkanie w prezydentem kraju Juanem Carlosem Varelą.

Panama: dzień pierwszy Vatican News

15:45 (czasu polskiego) W Panamie dochodzi właśnie godzina 10:00. Kilka minut temu rozpoczęło się prywatne spotkanie papieża z prezydentem w pałacu prezydenckim. Przed spotkaniem obaj ukazali się na balkonie Palacio de Las Garzas.

Po zakończeniu rozmowy papież przejedzie do Palazio Bolivar (siedziby MSZ), gdzie spotka się z przedstawicielami władz i społeczeństwa oraz korpusem dyplomatycznym. Następnie w kościele św. Franciszka z Asyżu spotka się z biskupami Ameryki Środkowej.

Po południu czasu panamskiego, czyli tuż przed północą w Polsce rozpocznie się uroczystość powitania i otwarcie Światowych Dni Młodzieży na Campo Santa Maria La Antigua.

Zapraszamy na relację z wydarzeń jak zawsze w serwisie papiez.wiara.pl

 

16:20 (czasu polskiego) Zakończyło się spotkanie z prezydentem. Po drodze do samochodu (tym razem to kryty samochód, nie papamobile) papież podszedł do czekających na niego kilkorga niepełnosprawnych dzieci.

Panama: dzień pierwszy   Vatican News 16:25 (czasu polskiego) Papież w towarzystwie prezydenta Republiki i pani wiceprezydent, przy dźwiękach Ody do Radości wchodzą na spotkanie z przedstawicielami władz i społeczeństwa oraz korpusem dyplomatycznym, także z przedstawicielami innych kościołów i religii. Po krótkim powitaniu rozpoczęło się przemówienie prezydenta Republiki. W drugiej kolejności przemówił papież Franciszek. 

16:50 (czasu polskiego) Zakończyła się część oficjalna. Papież wychodząc podchodzi do kolejnych osób, obecnych na sali.

Panama: dzień pierwszy   Vatican News 17:00 (czasu polskiego) Rozpoczyna się kolejny punkt programu. Papież pojawił się na spotkaniu z biskupami Ameryki Środkowej w kościele św. Franciszka. Po krótkiej modlitwie i powitaniu, które skierował do Ojca Świętego  abp José Luis Escobar Alas przemawia papież Franciszek.

17:50 (czasu polskiego) Po zakończeniu przemówienia biskupi podchodzą do Ojca Świętego na chwilę krótkiej rozmowy.

18:10 (czasu polskiego) Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, a wychodzącego papieża powitał entuzjazm ludzi.