Polecieli do Panamy

Jędrzej Rams

publikacja 14.01.2019 12:15

Grupa młodzieży z kapłanami i biskupem Markiem jest już w drodze na Światowe Dni Młodzieży.

Polecieli do Panamy Kacper Frodyma Eucharystia przed odlotem z Polski

Od 22 do 27 stycznia w Panamie odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży. Tematem spotkania wyznaczonym przez papieża są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja, służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).

Według szacunków Episkopatu Polski, w ŚDM weźmie udział około 3,5 tys. Polaków. Wśród nich jest reprezentacja diecezji legnickiej. Wśród szczęściarzy jest chociażby Kacper Frodyma z Legnicy. Leci na drugi koniec świata, by – jak mówi – zobaczyć wiarę innych młodych osób. – Chcę też poznać kulturę tamtej części świata – mówi legniczanin. – Przed dwoma laty pomagałem w przygotowaniach Dni w Diecezjach u nas i uczestniczyłem w wielkim spotkaniu ŚDM już w Krakowie. To było fantastyczne doświadczenie. Zobaczyłem setki tysięcy osób, które przyjechały chwalić Boga. Mimo tak wielkiej liczby osób, nie czuło się zagrożenia, a ogromną przyjaźń, dobro płynące od przypadkowo napotkanych osób. Mam nadzieję, że w Panamie też będę mógł tego doświadczyć – mówi Kacper.

Ekipa leci z Legnicy z m.in. ks. Przemysławem Supersonem i ks. Dawidem Kosteckim. Wczoraj rozpoczęli podróż. Przed wylotem z Warszawy spotkali się większą grupą na Eucharystii, której przewodniczył abp Wojciech Polak, a jednym z celebransów był bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, a jednocześnie przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski.

W galerii znajdziecie kilka ujęć z tej liturgii.


Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej. Będziemy na bieżąco publikować otrzymane zdjęcia prosto z Panamy.