Wulkan nie przeszkodzi w pielgrzymce

KAI |

publikacja 10.05.2010 15:10

Mimo nowych ograniczeń w ruchu lotniczym spowodowanych przez erupcje pyłu z islandzkiego wulkanu Eyjafjoell dojdzie do zaplanowanej wizyty Benedykta XVI w Portugalii. Zapewnił o tym dzisiaj rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi.

Wulkan nie przeszkodzi w pielgrzymce TIAGO PETINGA/PAP/EPA Dzisiaj rano chmura pyłu z islandzkiego wulkanu Eyjafjoell zakłóciła ruch lotniczy nad Portugalią, całą północno-zachodnią częścią Półwyspu Iberyjskiego. Na zdjęciu lotnisko w Lizbonie, 10 maja 2010

„Według obecnego stanu rzeczy i po porozumieniu z kompetentnymi służbami nie ma żadnych zmian co do wizyty w Lizbonie, Fatimie i Porto – chyba żeby doszły jeszcze nowe nie przewidziane czynniki” - powiedział dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Benedykt XVI udaje się 11 maja z czterodniową wizytą apostolską do Portugalii. Głównym celem pielgrzymki jest Fatima, jedno z największych sanktuariów maryjnych na świecie, w którym będzie przebywał w dniach 12-13 maja.

Dzisiaj rano chmura pyłu z islandzkiego wulkanu Eyjafjoell zakłóciła ruch lotniczy nad Portugalią, całą północno-zachodnią częścią Półwyspu Iberyjskiego. Odwołano liczne loty do Portugalii i Hiszpanii. Lotniska w tych krajach zostały zamknięte.