Uczynić Kościół domem i szkołą komunii

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 16.11.2017 19:13

To w pierwszym rzędzie oznacza krzewienie duchowości komunii, aby stała się zasadą wychowawczą wszędzie tam, gdzie kształtuje się człowiek i chrześcijanin – powiedział Papież do uczestników Międzynarodowego Zgromadzenia Unii Apostolskiej Kleru, odwołując się do słów św. Jana Pawła.

Uczynić Kościół domem i szkołą komunii Katarzyna Matejek /Foto Gość Aby stać się ekspertami w duchowości komunii – podkreślił Franciszek – najpierw trzeba się nawrócić, wsłuchiwać w głos Ducha Świętego oraz być otwartym na braci

Wielkim zadaniem, jakie czeka nas w nowym tysiącleciu jest uczynienie  Kościoła domem i szkołą komunii. A to w pierwszym rzędzie oznacza krzewienie duchowości komunii, aby stała się zasadą wychowaczą wszędzie tam, gdzie kształtuje się człowiek i chrześcijanin – powiedział Papież do uczestników Międzynarodowego Zgromadzenia Unii Apostolskiej Kleru, odwołując się do słów św. Jana Pawła.

 Aby stać się ekspertami w duchowości komunii – podkreślił Franciszek – najpierw trzeba się nawrócić, wsłuchiwać w głos Ducha Świętego oraz być otwartym na braci. Skuteczność apostolska nie zależy tylko do aktywności i wysiłków organizacyjnych, ale jest działaniem samego Boga.

Papież zaznaczył, że obok drogi duchowości bardzo ważne jest także zaangażowanie duszpsterskie w służbę ludowi Bożemu. Stąd duszpasterze są wezwani do bycia „wiernymi i mądrymi sługami”, którzy naśladują Pana. Winni znać swoje wspólnoty, ich radości i smutki, oczekiwania i nadzieje.

Ojciec Święty wskazał także na potrzebę dbania o wzajemne relacje braterskie oraz uczestniczenia w życiu duszpsterskim Kościoła diecezjalnego. Przestrzegł księży przed plotkowaniem, obmowami, które rozbijają wspólnotę.

TAGI: