Papieska modlitwa za młodzież, ofiary terroryzmu i wojen

RADIO WATYKAŃSKIE |

publikacja 09.04.2017 20:21

Na zakończenie watykańskich obchodów Niedzieli Palmowej młodzież z Polski przekazała krzyż Światowych Dni Młodzieży swym rówieśnikom z Panamy.

Papieska modlitwa za młodzież, ofiary terroryzmu i wojen Jakub Szymczuk /Foto Gość odlę się za ofiary śmiertelne i rannych. Jestem blisko ich krewnych i całej wspólnoty

Był to ważny element święta młodych, które, jak przypomniał Papież w rozważaniu na Anioł Pański, obchodzone jest dziś na szczeblu lokalnym we wszystkich diecezjach świata.   

„Jest to kolejny etap wielkiej pielgrzymki rozpoczętej przez św. Jana Pawła II, która w ubiegłym roku zgromadziła nas w Krakowie, a która wzywa nas do Panamy w styczniu 2019 roku – mówił Franciszek. – Prośmy Pana, aby krzyż peregrynujący wraz z ikoną Maryi Salus Populi Romani, wszędzie tam, gdzie dotrze spotęgował wiarę i nadzieję, ujawniając niezniszczalną miłość Chrystusa”.

Jezusowi  i Maryi Franciszek zawierzył ofiary zamachu terrorystycznego w Sztokholmie, jak również ludzi ciężko doświadczonych wojną – tragedią ludzkości. Modlił się także za ofiary dzisiejszego zamachu na kościół koptyjski w Egipcie. 

„Módlmy się za ofiary zamachu dokonanego niestety dziś rano w kościele w Egipcie. Mojemu drogiemu bratu, Jego Świątobliwości papieżowi Tawadrosowi II, Kościołowi koptyjskiemu i całemu umiłowanemu narodowi egipskiemu składam głębokie wyrazy współczucia – mówił Franciszek. – Modlę się za ofiary śmiertelne i rannych. Jestem blisko ich krewnych i całej wspólnoty. Niech Pan nawróci serca ludzi siejących  terror, przemoc i śmierć, a także serca tych, którzy produkują broń i nią handlują”.

Podkreśla się, że do kolejnego zamachu na chrześcijan doszło na trzy tygodnie przed pielgrzymką Papieża Franciszka do Egiptu.