Pielgrzymka w telewizji

publikacja 12.04.2005 10:31

W trakcie wizyty Papieża Jana Pawła II w Polsce Telewizja Polska nada ponad 20 godzin transmisji w TVP 1 i TVP 2 oraz TV Polonia. Niezależnie wszystkie programy informacyjne TVP będą informować o wizycie Dostojnego Gościa. TVP zrealizuje również trzy filmy dokumentalne związane z obecną wizyta Papieża.

Sygnał telewizyjny będzie przekazywać 15 wozów transmisyjnych oraz zdalnie sterowane i bezprzewodowe kamery. Sztab przygotowujący obsługę pielgrzymki składa się z 20 osób.

Telewizja Puls proponuje
IX Pielgrzymkę Ojca Świętego do Ojczyzny pokaże również TV Puls. "W pełni i na żywo zrelacjonujemy wszystkie punkty Pielgrzymki. Na antenie TV Puls znajdziesz całość transmisji TVP plus relacje własne i własne komentarze TV Puls. Trzy nasze ekipy reporterskie gotowe są do nagłych relacji z wydarzeń, których dziś w programie pielgrzymki znaleźć nie można.

Wyjątkowym atutem relacji TV Puls będzie przygotowany przez naszych sprawdzonych współpracowników komentarz. Jacek Łęski, ks. Grzegorz Jaskot SDB oraz ks. Henryk Zieliński opowiedzą widzom nie tylko o tym, co dzieje się na ekranie. Przedstawią również poszerzone tło kolejnych zdarzeń papieskiej pielgrzymki. Codziennie już od 15 sierpnia o 20.25 będziemy nadawali Studio papieskiej wizyty, w którym będziemy gościli najważniejszych danego dnia gości, komentatorów głównych polskich mediów i znawców tematyki papieskiej. Specjalne programy przygotowaliśmy na dni przed i bezpośrednio po pielgrzymce.

W dni bezpośrednio poprzedzające przyjazd Ojca Świętego do Polski przypomnimy naszym widzom ważne momenty ostatniej pielgrzymki do Polski z 1999 r. W pierwszych dniach przypomnimy beatyfikację męczenników II wojny światowej na placu Zwycięstwa w Warszawie oraz wystąpienie Jana Pawła II w Sejmie oraz Mszę Św. w Wadowicach. 15 sierpnia, w Dzień Wojska Polskiego przypomnimy wizytę papieża w Radzyminie, symbolu oporu przeciwko sowieckiej napaści na Polskę w 1920 roku.

Tego samego dnia, tuż przed przylotem Ojca Świętego pokażemy także film poświęcony pamiętnej Mszy na krakowskich Błoniach, kiedy z racji choroby Ojciec Św. nie mógł przybyć do wiernych. Z całą pewnością "krakowski" charakter aktualnej pielgrzymki jest związany z tym wydarzeniem, dlatego w taki właśnie sposób wprowadzimy widzów w klimat zbliżającej się wizyty.

Tego samego dnia, 15 sierpnia, o 20.55 pokażemy film dokumentalny "Papież Polak" oraz film poświęcony fotografowi Papieża Adamowi Bujakowi "Zobaczyć niewidzialne".

W trakcie wizyty pokażemy na żywo w pełni wszystkie papieskie spotkania. Jesteśmy także przygotowani do nagłych relacji z wydarzeń, których dziś w programie pielgrzymki znaleźć nie można.

Przypomnijmy pełny program relacji z pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w TV Puls:

16 sierpnia - piątek
17:45 przylot Ojca Świętego Kraków Balice - transmisja do ok. 19.30. Stali komentatorzy - ks. Henryk Zieliński, ks. Grzegorz Jaskot SDB i Jacek Łęski
20:00 Serwis Pulsu - relacje na żywo z Krakowa
20:25-20:55 studio wizyty papieskiej (prowadzi Piotr Semka) - a w nim łącze z Krakowem i rozmowa ks. Henryka Zielińskiego z bp kazimierzem Nyczem

17 sierpnia - sobota
09:30 Transmisja Mszy św. z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
12:45-13:30 Transmisja z przejazdu Papieża przez Miasteczko Uniwersyteckie
17:45 Transmisja z audiencji papieskiej dla przedstawicieli władz RP
20:00 Serwis Pulsu (relacje z Krakowa)
20:25-20:55 Studio Wizyty Papieskiej (prowadzi Piotr Semka) - a w nim m.in. łącze z Krakowem i rozmowa z s. Elżbietą Siepak ZMBM

18 sierpnia - niedziela
09:00-12:30 Transmisja Mszy św. beatyfikacyjnej
12:30 Transmisja przejazdu Ojca Świętego przez Rynek krakowski
17:30 Transmisja z nawiedzenia katedry na Wawelu
20:00 Serwis Pulsu
20:25 Studio Wizyty Papieskiej, a nim m.in. łącze z Krakowem i rozmowa ks. Henryka Zielińskiego z abp Józefem Michalikiem
21:50 Piątka u Semki - stali gości Piotra Semki komentują papieską pielgrzymkę

19 sierpnia - poniedziałek
09:45 Ttransmisja Mszy św. w Kalwarii Zebrzydowskiej w 400-lecie sanktuarium oo. bernardynów
17:15 Transmisja z lotniska w Balicach pożegnania Ojca Świętego
20:00 Serwis Pulsu
20:25 Studio Wizyty Papieskiej (prowadzi Piotr Semka), a w nim m.in. rozmowa ks. Henryka Zielińskiego z ks. prymasem kard. Józefem Glempem

Także w przeddzień przylotu Jana Pawła II do Ojczyzny, 15 sierpnia o 20.25 rozpoczniemy codzienną emisję Studia wizyty papieskiej.

Będziemy w nim gościć na żywo najważniejszych przedstawicieli polskiego Kościoła z Prymasem Polski kard. Józefem Glempem oraz kardynałem Franciszkiem Macharskim na czele. Zaprosiliśmy do naszego Studia także komentatorów głównych polskich mediów oraz wybitnych znawców tematyki papieskiej, pod kątem wątków przewodnich kolejnych dni pielgrzymki – Miłosierdzie Boże, Kalwaria Zebrzydowska i religijność ludowa, spotkanie papieża z władzami państwowymi.

TVP proponuje:
16 sierpnia (piątek) godz. 17.45. 105' TVP 1
Powitanie Ojca Świętego na lotnisku Balice
Komentatorzy: ks. Andrzej Baczyński i Janusz Sejmej

17 sierpnia (sobota) godz. 9.35. 195' TVP 1
Msza Święta w Krakowie Łagiewnikach
Komentatorzy: ks. Andrzej Baczyński i Janusz Sejmej
godz. 12.50. 75' TVP 2
Wizyta Jana Pawła II na Kampusie Uniwersyteckim
Komentator: Jan Gabrukiewicz, ks. Ołdakowski SI, Anna Popek
godz. 17.45. 132' TVP 1
Spotkanie z prezydentem, premierem, władzami lokalnymi i dobroczyńcami w Rezydencji Arcybiskupów.
Komentatorzy: ks. Andrzej Baczyński i Janusz Sejmej

18 sierpnia (niedziela) godz. 9.05. 240' TVP 1
Msza Święta na Błoniach Krakowskich i wizyta na rynku krakowskim
Komentatorzy: ks. Andrzej Baczyński, Janusz Sejmej i Jan Gabrukiewicz (z Rynku krakowskiego)

godz. 17.30-19.00 TVP 1
Wizyta w Katedrze Wawelskiej i modlitwa przy grobie rodziców
Komentatorzy: ks. Andrzej Baczyńcki, Janusz Sejmej

19 sierpnia (poniedziałek) godz. 9.50. 150' TVP 2
Msza Święta w Kalwarii Zebrzydowskiej
Komentatorzy: o. Fidelis Maciołek, Adam Kraśnicki

godz. 17.20. 105' TVP 1
Pożegnanie Ojca Świętego - Balice
Komentatorzy: ks. Andrzej Baczyński, Janusz Sejmej, o. Fidelis Maciołek OFM

Każdego dnia wizyty Jana Pawła II pierwszy program TVP S.A. nadawać będzie wieczorem 30 minutowe STUDIO WIZYTY OJCA ŚWIĘTEGO

Telewizja Polska będzie transmitować wszystkie, także nieprzewidziane lub jeszcze niepotwierdzone wydarzenia z papieskiej pielgrzymki.

Wszystkie transmisje nadawane będą równolegle w TV Polonia.