Abp Michalik: Papież tej modlitwy szczególnie potrzebuje

KAI 27.02.2005 r.

publikacja 24.10.2005 12:29

Z zachętą do chrześcijan w Polsce o modlitwę za chorego Papieża zwrócił się w specjalnym apelu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik.

Choroba Jana Pawła II ujawnia po raz kolejny kim jest on dla całego świata - napisał arcybiskup w apelu przekazanym KAI. Dodał, że "ludzie zabrali go do swoich serc" zaś Papież szczególnie potrzebuje dziś modlitwy.

Publikujemy cały tekst dokumentu:

ZACHĘTA DO MODLITWY ZA CHOREGO OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Każde cierpienie budzi współczucie, odruch solidarności, pragnienie udzielenia pomocy. Chorobę bliskich ludzi przeżywamy jeszcze głębiej, intensywniej. Niejako dotykalnie jednoczymy się z cierpiącym, chcemy mu pomóc i to natychmiast. I to jest może także ten misteryjny, twórczy i tajemniczy aspekt cierpienia, ujawniający to, co autentycznie ludzkie w nas.

Choroba Ojca Świętego Jana Pawła II po raz kolejny ujawnia kim jest ten Papież dla nas, dla wszystkich ludzi, dla całego świata. Widzimy, że to nie tylko On przez 27 lat nieustannie idzie do ludzi, zabiera ich do swego serca, modli się za nich i naucza, ale i ludzie zabrali go do swoich serc. Jest tam obecny. Chcą pomóc.

Jestem przekonany, że ludzie wierzący modlą się w tym dniach za Ojca Świętego. Wiem, że chrześcijanie w naszej Ojczyźnie każdego dnia wspierają duchowo Jego posługę, ale obecnie Papież tej modlitwy szczególnie potrzebuje.

Przeto wraz z wszystkimi Biskupami Kościoła w naszej Ojczyźnie proszę gorąco wszystkich Kapłanów, Zakony oraz wiernych o gorącą modlitwę za doświadczonego chorobę Ojca Świętego, aby mógł wrócić do zdrowia i dalszej owocnej posługi Kościołowi.

Abp Józef Michalik
Arcybiskup Metropolita Przemyski
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski