Benedykt XVI złożył wizytę u prezydenta

kw (KAI) / Jaunde

publikacja 18.03.2009 21:29

Obraz przedstawiający duchową więź Kamerunu i Afryki ze Stolicą Apostolską był jednym z prezentów, które Benedykt XVI otrzymał od rodziny prezydenckiej. Ojciec Święty złożył dzisiaj oficjalną wizytę u prezydenta kraju Paula Biyi. W godzinnym spotkaniu uczestniczyła również Pierwsza Dama Kamerunu wraz z czwórką dzieci.

Benedykt XVI nocował w nuncjaturze apostolskiej. O 10 rano wsiadł do prezydenckiej limuzyny i udał się na spotkanie do pałacu. Prezydent Biya czekał już na schodach swojej siedziby. Po przywitaniu Ojca Świętego, powiódł go na trzecie piętro, gdzie odbyło się spotkanie.

Papież otrzymał od głowy kameruńskiego państwa liczne podarunki, m.in. rzeźbę i obraz. Sam nie pozostał dłużny, wręczając każdemu z członków prezydenckiej rodziny okolicznościowy prezent.

Ojcu Świętemu przedstawiono niektórych członków kameruńskiego rządu. Z kolei prezydent zapoznał się z towarzyszącym papieżowi kardynałami. Po godzinie Benedykt XVI odjechał do parafii Chrystusa Króla w Tsinga. Spotkał się tam z 41 biskupami Kamerunu i innych krajów Afryki.

Już od 7 rano gromadzili się dziś przed budynkiem nuncjatury duchowni, hierarchowie i przedstawiciele organizacji kościelnych z różnych krajów afrykańskich. Wśród obecnych znaleźli się również przedstawiciele Wspólnoty św. Idziego, która realizuje w Afryce wiele projektów charytatywnych. O 8 rano Benedykt XVI odprawił Mszę św. w kaplicy nuncjatury.