Angola cieszy się z powodu przyjazdu Benedykta XVI

kw (KAI/Fides) / Luanda

publikacja 18.03.2009 21:25

Cała Angola cieszy się z powodu przyjazdu Ojca Świętego - oznajmił Filomeno do Nascimento Vieira Dias. Biskup Cabindy opowiedział w rozmowie z agencją Fides o przygotowaniach do przyjęcia Benedykta XVI w Angoli. Ojciec Święty odwiedzi ten kraj w dniach 20-23 marca.

Od kilku tygodni w parafiach w całym kraju odbywają się spotkania modlitewne w intencji pielgrzymki Benedykta XVI. Przy okazji kapłani przybliżają wiernym postać papieża. Wyjaśniają, kim jest Ojciec Święty i jaka jest jego rola w Kościele katolickim. Chodzi o to, „by wierni mogli właściwie zrozumieć znaczenie papieskiej wizyty” – poinformował biskup Cabindy, który kieruje zarazem kościelną komisją ds. przygotowań pielgrzymki Benedykta XVI.

Ojciec Święty odwiedzi jedynie stolicę państwa – Luandę, lecz – jak zapewnił bp Vieira – wszystkie angolskie diecezje uczestniczą w przygotowaniach. Spoza stolicy na spotkanie z papieżem przyjedzie ponad 4 tys. wiernych. Przygotowane są już dla nich miejsca noclegowe, a także jadłodajnie i punkty medyczne dla wszystkich uczestników spotkań z Benedyktem XVI.

Wieczorem 20 marca na powitanie papieża ulicami Luandy przejdzie uroczysta procesja, która zakończy się czuwaniem modlitewnym.

Jak zaznaczył biskup Cabindy, spotkania z Benedyktem XVI przebiegać będą w atmosferze święta. „Z radością oczekujemy też na papieskie słowo pokoju i pojednania dla kraju, który wciąż cierpi z powodu ran ostatniej wojny domowej” – powiedział bp Vieira.