Benedykt XVI przypomina o właściwym podejściu do ludzkiego ciała i seksualności

rk / Jaunde

publikacja 18.03.2009 20:58

O słowach Benedykta XVI potwierdzających nauczanie Kościoła w kwestiach etyki seksualnej i jego sprzeciwie wobec używania prezerwatyw - przypomina agencja Reutera, podsumowując pierwszy dzień papieskiej pielgrzymki w Afryce.

Papież jeszcze podczas spotkania z dziennikarzami na pokładzie samolotu w czasie podróży do Kamerunu, podkreślił, że dystrybucja kondomów na kontynencie nie rozwiąże problemu plagi AIDS, która zabiła w Afryce w ostatnich dekadach 25 mln ludzi.

„AIDS nie można pokonać dystrybucją prezerwatyw. Przeciwnie, one jeszcze spotęgują problem” – mówił Benedykt XVI odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy.

Papież podkreślił, że potrzebne jest właściwe podejście do ludzkiego ciała wraz z jego seksualnością „Rozwiązanie jest dwojakie: po pierwsze chodzi o humanizację seksualności, ludzkie, duchowe odrodzenie, które przyniesie nowy sposób zachowań; po drugie, nieodzowna jest prawdziwa przyjaźń, szczególnie wobec tych, którzy cierpią, gotowość do osobistych poświęceń ” – powiedział Ojciec Święty.