Trzy papieskie rocznicowe płyty

eb/jad

publikacja 17.06.2009 10:24

Z okazji 10. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacji bł. Kingi ukazały się trzy płyty DVD, które zawierają obszerne fragmenty Mszy św. kanonizacyjnej i wspomnienia osób, które 16 czerwca w 1999 r. były na starosądeckich błoniach.

„Zapisane w sercu" to tytuł płyty DVD wydanej przez Radio RDN Małopolska. Na płycie znalazły się unikatowe zdjęcia i filmy, jest słynna powtórka z geografii i wspomnienia ludzi, którym dane było spotkać się z Janem Pawłem II – 16 czerwca 1999 r. procentuje w życiu tych osób. Opowiedziały o tym przed kamerą. Wiele wspomnień jest bardzo osobistych i wzruszających - mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor programów ewangelizacyjnych w RDN Małopolska, jeden z twórców płyty.

Na płycie znalazły się też niepublikowane dotąd nagrania i zdjęcia. Cenne są fotografie z klasztoru sióstr klarysek, który zazwyczaj jest zamknięty dla fotoreporterów.

Do płyty dołączona jest także książeczka m.in. z życiorysem św. Kingi, informacjami o klasztorze sióstr klarysek. Płytę można wygrać na antenie rozgłośni. Będzie także do nabycia w parafiach i księgarniach. Część dochodu zostanie przeznaczona na Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Tymczasem do tarnowskiego wydania "Gościa Niedzielnego" datowanego na 21 czerwca zostanie dołączona płyta DVD pt.: "Nie lękajcie się być świętymi" z pielgrzymki Jana Pawła

II do Starego Sącza - Płyta nie tylko przywołuje ważne wydarzenie: Mszę św. kanonizacyjną bł. Kingi, niepowtarzalną atmosferę pielgrzymki, ale, co najważniejsze, zawiera obszerną syntezę papieskiego przesłania. Z tego powodu warto, by "Gościowa" płyta zagościła w każdym domu - jako pamiątka, przypomnienie, świeży papieski impuls życia i działania – mówi ks. Andrzej Turek redaktor naczelny tygodnika. Cena "Gościa Niedzielnego" z płytą pozostaje bez zmian.

Podobna płyta DVD pt.: „Jan Paweł II w Starym Sączu” została wydana przez wydawnictwo Promyczek z Nowego Sącza. Znalazły się na niej obszerne fragmenty uroczystości kanonizacyjnej, jest także piosenka zespołu Promyczki - Hej! Baco! - napisana dla Jana Pawła II. Płyta przeznaczona jest dla dzieci i ukaże się 21 czerwca.