Papież nauczy prawdziwej czci dla o. Pio

KAI/jk

publikacja 16.06.2009 10:35

Podczas swej wizyty w San Giovanni Rotondo Benedykt XVI wskaże na czym polega prawdziwa cześć dla św. ojca Pio - spodziewa się biograf słynnego stygmatyka i spowiednika, Stefano Campanella. Ojciec Święty będzie się modlił przy grobie o. Pio w San Giovanni Rotondo 21 czerwca.

- Podstawowe oczekiwanie dotyczy nauczania tego papieża-teologa, który z pewnością da czcicielom o. Pio wskazówki dla autentycznej pobożności, mniej skupionej na oczekiwaniu wydarzeń nadnaturalnych, a bardziej zorientowanej na naśladowanie tego człowieka, któremu udało się uświęcić w ubiegłym stuleciu, w którym doszły do głosu relatywizm i kultura bezsensu – powiedział Campanella włoskiej agencji SIR.

Jego zdaniem fakt, że Benedykt XVI – jeszcze zanim został papieżem – wielokrotnie cytował o. Pio pozwala wnioskować, iż dla Ojca Świętego „święty kapucyn stanowi żywą katechezę dla ludzi trzeciego tysiąclecia, na którego początku Kościół powszechny uznał jego świętość i tym samym postawił za wzór do naśladowania”.

Benedykt XVI będzie w San Giovanni Rotondo modlił się przy trumnie z ciałem o. Pio w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, odprawi Mszę św. na placu przed świątynią, a także odwiedzi Dom Ulgi w Cierpieniu, założony na życzenie świętego kapucyna.

Stefano Campanella jest m.in. autorem wydanej także po polsku książki „Papież i Zakonnik. Jan Paweł II i Ojciec Pio z Pietrelciny”.