Przyspieszenie w beatyfikacji Jana Pawła II

KAI

publikacja 15.11.2007 13:46

Prace w sprawie beatyfikacji Jana Pawła II postępują szybciej, odkąd Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych powołała na stanowisko relatora dominikanina o. Daniela Olsa - uważa włoski tygodnik Famiglia Cristiana.

Informuje również, że postulator procesu beatyfikacyjnego ks. prałat Sławomir Oder przygotowuje już "Positio", w którym podsumuje rezultaty procesów diecezjalnych z Rzymu i Krakowa, w czasie których przesłuchano ponad 120 świadków życia papieża.

Po zamknięciu procesów diecezjalnych dokumenty musi jeszcze dogłębnie zbadać Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych. W jej posiadaniu znajduje się już także dokumentacja dotycząca ewentualnego cudu uzdrowienia z choroby Parkinsona francuskiej zakonnicy Marie-Simon-Pierre, pochodząca z zakończonego 1 kwietnia 2007 r. procesu w archidiecezji Aix-et-Provence. Kongregacja zbada m.in., czy zdarzenie to rzeczywiście miało miejsce i czy posiada ono cechy cudu.

Ks. Oder rozważa możliwość, by w międzyczasie wszcząć jeszcze jeden proces diecezjalny, dotyczący kolejnego ewentualnego cudu, wybranego spośród pochodzących z całego świata sygnałów otrzymania łaski za wstawiennictwem Jana Pawła II. Planuje też zwrócić się o pomoc do ekspertów z zakresu mistyki i duchowości, którzy zbadaliby wspominany w licznych świadectwach szczególny stosunek Jana Pawła II do Boga.

"Ja i moi współpracownicy gwarantujemy, że dokumenty przekażemy Kongregacji najszybciej jak to tylko możliwe" - obiecał postulator w rozmowie z tygodnikiem Famiglia Cristiana.