Hiszpania: Owocna Misja Młodych

Radio Watykańskie/J

publikacja 10.08.2007 11:30

Blisko 5 tys. Hiszpanów z archidiecezji madryckiej przybyło na audiencję do Castelgandolfo. Przedstawili Papieżowi owoce Misji Młodych, która trwała w madryckiej prowincji kościelnej ponad półtora roku.

Celem Misji było głoszenie Ewangelii w języku zrozumiałym dla młodzieży oraz dotarcie do tych miejsc, gdzie kapłan nie może tego uczynić. „Szliśmy np. na dyskoteki, do miejsc, gdzie gromadzą się nasi rówieśnicy na zabawę czy do młodzieży z marginesu społecznego, aby mówić wszystkim, że Bóg jest miłością. Czasami spotykaliśmy się z kpinami i szyderstwem, ale byliśmy tez świadkami prawdziwych nawróceń - mówi Jose Juan z diecezji Madryt. Widzieliśmy, ze Misja ma sens”.

Młodzież przyjęła inicjatywę Misji z entuzjazmem - podkreśla kard. Antonio Maria Rouco Varela. Sytuacja młodych ludzi, ich życie, ich teraźniejszość i przyszłość są bardzo ważne. Kryzys społeczeństwa hiszpańskiego spowodował swego rodzaju próżnię religijną – zwłaszcza w rodzinie, gdzie w dużej mierze zanikło tradycyjne doświadczenie Boga. Odbija się to mocno na młodzieży - wskazuje kardynał.

Misja Młodych będzie trwała nadal. W przyszłym roku duszpasterskim włączą się do niej młode małżeństwa i rodziny. Uczestnicy czwartkowego spotkania z Benedyktem XVI chcą, aby w 2011 r. Światowy Dzień Młodzieży odbył się w Madrycie. „Mamy nadzieję, ze Papież przyjmie nasze zaproszenie” - mówi Alfredo, jeden z 1200 pielgrzymów z Diecezji Getafe. Formalne zaproszenie złożył już kard. Rouco Varela.