Londyn: Msza o beatyfikację Jana Pawła II

Radio Watykańskie/J

publikacja 14.04.2007 12:39

Polska Misja Katolicka w Londynie uczciła drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Około tysiąca Polaków modliło się 14 kwietnia w Brompton Oratory o beatyfikację Sługi Bożego.

Podczas Mszy św. rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii ks. prałat Tadeusz Kukla zachęcał, by pochylić się nad słowami papieskiego zawołania: Totus Tuus - Cały Twój.

„Niech te słowa papieskiego zawołania - Totus Tuus - zapadną głęboko w nasze serca, abyśmy często wracali do nauczania i do przykładu życia Jana Pawła II, zwłaszcza wtedy, gdy w codziennym życiu, z dala od ojczyzny, niejednokrotnie stajemy wobec jakiejś próby wierności naszej wiary, nadziei oraz miłości do Jezusa i do Kościoła” - mówił rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii ks. prałat Tadeusz Kukla.

W nabożeństwie uczestniczył ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski wraz z małżonką, przedstawiciele Ambasady i Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej w Anglii, członkowie Zakonu Maltańskiego oraz prawie 20 pracujących wśród Polonii w Wielkiej Brytanii kapłanów.