Program papieskiej wizyty w Brazylii

Radio Watykańskie/J

publikacja 11.04.2007 10:17

W Watykanie podano szczegółowy program papieskiej podróży do Brazylii.

Będzie ona trwała 6 dni. 9 maja Benedykt XVI poleci z rzymskiego lotniska Fiumicino do São Paulo. Na lotnisku Guarulhos odbędzie się ceremonia powitalna. Stamtąd Papież uda się do klasztoru śś. Benedykta i Pawła, gdzie będzie nocował. O godz. 18.45 pozdrowi z balkonu wiernych.

10 maja Ojciec Święty po prywatnej Mszy w klasztornej kaplicy złoży wizytę kurtuazyjną prezydentowi kraju. Po powrocie do klasztoru spotka się tam o godz. 12.30 z przedstawicieli innych wyznań i religii, po czym spożyje obiad z kierownictwem brazylijskiego episkopatu. O godz. 18.00 na stadionie miejskim spotka się z młodzieżą.

11 maja na Polu Marsowym w São Paulo Benedykt XVI przewodniczyć będzie Mszy z kanonizacją bł. Antoniego od św. Anny Galvão de França. O godz. 16.00 spotka się w miejscowej katedrze z episkopatem Brazylii. Natomiast o godz. 18.00 odleci helikopterem do Aparecidy. Nocować będzie w tamtejszym seminarium.

12 maja po prywatnej Mszy w seminaryjnej kaplicy Papież odwiedzi ośrodek terapeutyczny dla narkomanów „Fazenda da Esperança” w miejscowości Guaratinguetá. Do seminarium powróci na obiad z przewodniczącymi V Konferencji Ogólnej Episkopatów Ameryki Łacińskiej i Karaibów. O godz. 18.00 przewodniczyć będzie modlitwie różańcowej w bazylice sanktuarium w Aparecidzie i spotka się tam z duchowieństwem oraz osobami zakonnymi.

W niedzielę 13 maja Ojciec Święty przewodniczyć będzie o godz. 10.00 na placu przed sanktuarium w Aparecidzie Eucharystii na rozpoczęcie wspomnianej konferencji. O godz. 16.00 w tamtejszej sali konferencyjnej wygłosi przemówienie na sesji inauguracyjnej tego spotkania latynoamerykańskich biskupów. O godz. 18.50 odleci helikopterem na lotnisko Guarulhos w São Paulo, a stamtąd o godz. 20.15 samolotem na rzymskie lotnisko Ciampino. Przylot przewidywany jest 14 maja o godz. 12.45.